Ahmed Arif’in Hasreti’nin gösterimi yapıldı

Ahmed Arif
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü şair Ahmed Arif, Forum Diyarbakır Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Yönetmenliği Dilek Gül’ün yaptığı ‘Ahmed Arif’in Hasreti’ belgeselinin ilk gösterimi önceki gün Forum Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. Gösteriden önce  Yönetmen Dilek Gül, Yapımcı Ecevit Kılıç ve yazar hemşehrimiz Şeyhmus Diken birer konuşma yaparak Ahmed Arif ve belgesel hakkında bilgi verdiler.

Konuşmaların ardından birçok etkinlik ve organizasyonlara imza atan Forum Diyarbakır Alışveriş Merkezi, bu kez ünlü şair Ahmed Arif’i anarak sevenlerini buluşturdu. Kentte bulunan birçok şair ile yazar ve vatandaşın  katıldığı etkinlikte Ahmed Arif’in hayatıyla ilgili anlatımlar yapıldı. Vatandaşların da ilgi gösterdiği söyleşinin ardından Forum Diyarbakır AVM’nin sinema bölümünde katılımcılar ve sevenleri Ahmed  Arif’in hayatının konu edindiği belgesel filmi büyük bir merakla  izlediler.

diyarbakır

ŞEYMUS DİKEN İMZA GÜNÜ

Öte yandan hemşehrimiz yazar Şeyhmus Diken dün Yayınağacı kitapevinde imza günü düzenledi. Çok sayıda davetli ve okurun katıldığı imza gününde yazar Şehmus Diken  hem Diyarbakır hakkında yazdığı birbirinden değerli kitapları imzaladı hem de gelen konuklarla sohbet etme imkanı buldu.

Ahmed Arif’in Hasreti’nin gösterimi yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir