Akşener’e ‘Burası Kürdistan’ diyen esnaf serbest bırakıldı

aksener
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Siirt ziyaretinde “Bulunduğunuz yer ‘Kürdistan’dır” ifadesini kullandığı için gözaltına alınan esnaf Cemil Taşkesen, serbest bırakıldı.

Siirt’te esnaf ziyaretinde bulunduğu sırada Akşener’le sohbet eden Cemil Taşkesen adlı esnaf, “Dilimiz inkâr ediliyor, kimliğimiz inkâr ediliyor, Kürdistan inkar ediliyor. Biz buna karşıyız. Şu an sizin bulunduğunuz yer Kürdistan’dır ama ne yazık ki Meclis’te bu Kürdistan inkâr ediliyor” ifadelerini kullanmıştı.

Gözaltına alınmıştı

Cemil Taşkesen adlı esnafın bu sözleri soruşturmalık oldu. Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığı, bu ifadeler nedeni ile Taşkesen hakkında “Terör Örgütü Propagandası” yapmak suçlaması ile soruşturma başlattı. Savcılığın başlattığı soruşturma kapsamında Kurtalan’da bulunan evine gözaltına alınan Taşkesen, Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Serbest bırakıldı

Siirt İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama, “Akşener’in dün ilçede gerçekleştirdiği ziyarette C.T.adlı esnafın, “Dilimiz inkâr ediliyor, kimliğimiz inkar ediliyor, ‘Kürdistan’ inkar ediliyor. Biz buna karşıyız. Şu an sizin bulunduğunuz yer ‘Kürdistan’dır ama ne yazık ki Meclis’te bu ‘Kürdistan’ inkâr ediliyor” sözleri üzerine Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığınca “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan soruşturma başlatıldı. Polis ekipleri, soruşturma kapsamında C.T.’yi adresinde gözaltına aldı. Adli makamlara sevk edilen C.T. Cumhuriyet Savcılığınca serbest bırakılmıştır” denildi. (Haber Merkezi)

Akşener’e ‘Burası Kürdistan’ diyen esnaf serbest bırakıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir