Altın döviz çıldırdı, piyasalar allak bullak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz açıklaması altın ve döviz piyasasına adeta benzin döktü. Altın 658 TL’yi görürken, dolar 11 TL’ye, Euro da 12.50’ye dayandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Faiz sebeptir, enflasyon neticedir” tezini tekrarlayarak, “Enflasyon nedir, yüksek faiz nedir bilmeyen ülkelerin şaşkına döndüğü dönemde bizim bunun tamamen dışında kalmamız mümkün değildir. Onlar giderek daha çok sıkıntıya girerken biz ise önümüzdeki yıldan itibaren ferahlamaya başlayacağız. Faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Bunu farklı yere çevirme gayretine girenlere diyorum ki boşuna uğraşmayın. Biz faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız. Biz faize kesinlikle milletimizi ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz açıklamasının ardından gram altın 658 liraya kadar yükselirken, çeyrek altın ise 1077 liraya kadar çıktı. Ons altın da güne 1866 liradan başladı.

Dolar ise gece saatlerinde 11’e dayanırken, Euro da 12.50’yi test etti. Şuan ise altının gramı 642 TL seviyesinde işlem görürken, dolar 10. 72, Euro da 12.15 seviyesinde işlem görüyor. (Haber Merkezi)

Altın döviz çıldırdı, piyasalar allak bullak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.