Asgari ücret pazarlıkları öncesi formüller sunulmaya başlandı

Asgari ücret
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari ücret zammının belirlenmesine sayılı günler kala Çalışma Bakanlığı, enflasyon artı 8-10 puan üzerinde bir teklif sunmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de milyonlarca çalışanın gözü kulağı, 2022 yılı için yapılacak asgari ücret zammında… Enflasyona göre belirlenecek olan asgari ücret için bu yıl büyük bir artış beklenirken AK Parti, yapılacak zammın 19 yıl içindeki en büyük zam olacağını bildirdi. Aralık ayının sonunda belirlenecek olan asgari ücret zammında şu an rakamlar konuşulmasa da sendikalarla pazarlık öncesi hükümet bazı formüller üzerinde çalışıyor. Kulislerde konuşulan ise asgari ücret için şu an ağırlık kazanan 1 formül var.

Enflasyon artı 8-10 puan

Üzerinde çalışılan formül ise asgari ücret ve enflasyon oranı ilişkisi. Hükümet kanadından sık sık, enflasyonla asgari ücretliyi ezdirmeyeceğiz açıklamaları sonrası asgari ücretin enflasyon oranından daha yüksek belirlenmesi üzerine çalışmalar başladı. Bu çalışmalardan biri de enflasyon artı 8-10 puan önerisi. Bu öneriye göre de en son açıklanan enflasyon baz alındığında asgari ücret için ortaya 3 bin 670 rakamı çıkıyor. (Haber Merkezi)

Asgari ücret pazarlıkları öncesi formüller sunulmaya başlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir