Bahçeli: Siyasi mücadelemizin yol haritasında akıl

Bahçeli
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde:

* Bizi bilen bilir, kendimiz için bir şey istemeyiz. Siyasi mücadelemizin yol haritasında akıl, iman, denge yer almaktadır.

* Dedikodular, fitne ve fesat salgınları bizleri yıldıramaz, korkutamaz, yolumuzdan caydıramaz. Bu kutlu davanın önüne asla sekte vuramaz. Kim Türk milletinin hasmıysa eğmeden bükmeden söylüyorum ki bizim de sonuna kadar hasmımızdır. Hasımların kimler olduğunu bilmek, tarafımızı açık etmek zorundayız. Bizim tarafımız millettir, mazlumlardır, gariplerdir, tüyü bitmemiş yetimlerdir.

* Şimdiye kadar 55 ilimizi ziyaret ettik. Gittiğimiz her yerde coşkuyla karşılandık.

* Kim Türk milletinin hasmı ise eğmeden bükmeden söylüyorum ki bizim de hasmımızdır. Tarafımızı açık etmek mecburiyetindeyiz, bizim tarafımız millettir, tüyü bitmemiş yetimdir, demokrasidir.

* Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne kadar hızımızı daha da artıracağız. Bizimle kim uğraşıyorsa, millet düşmanlarına korku salıyoruz demektir.

* Sınıfında öğrencileriyle baş başa kaldığında kirasını nasıl ödeyeceğini, nasıl geçineceğini, borç yükünün altından nasıl kalkacağını düşünen bir öğretmenin verimli olması mümkün değildir. Öğretmenlerimiz huzurluysa öğrencilerimiz de huzurlu olacaktır.

* Atanamayan öğretmen sorununa neşter vurulmalıdır.

* Türkiye’ye karşı nerede cephe açılmışsa maalesef, CHP’den, İP’e, HDP’ye kadar hepsi oradadır.

* Türkiye’ye karşı nerede bir cephe açılmışsa; CHP’den İP’ine, HDP’den marjinal örgütlerine hepsi oradadır. Zillet partilerinin hem yönetim sistemiyle, hem milli birliğiyle istiklal davasıyla iflah olmaz meseleleri vardır. Kılıçdaroğlu, geçen hafta bir Yunan medyasına demeç vermiş; yine çuvallamış. Kılıçdaroğlu, ‘İktidara geldiğimizde Ortadoğu Barış Teşkilatı’nı kurucağız’ demiş. Sayın Kılıçdaroğlu; savaş nerededir? Irak’ın kuzeyinde Pençe harekatı kapsamında 731 teröristin etkisiz hale getirilmesi Kılıçdaroğlu’nurahatsız mı etmiştir? Kılıçdaroğlu’nun dilinin altındaki bakla nedir? PKK ile HDP’nin kanlı madalyonun iki yüzü olduğunu cümle alem gördü de bir tek siz mi göremediniz.(Haber Merkezi)

Bahçeli: Siyasi mücadelemizin yol haritasında akıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir