Bedrettin Karaboğa genel başkan yardımcısı oldu

genel başkan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genel merkezi Diyarbakır’da bulunan TMD, Toplumsal Mutabakat Derneği’nin 1. Olağan kongresinde yönetime seçilen Mardin’imizin tecrübeli sanayici ve iş insanı Bedrettin Karaboğa bu defa TDM Genel Yönetim Kurulunda ki iş bölümünde diş ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirildi.

TMD’nin Genel merkezinde Genel Başkan  Mahmut Şimşek’in GYK ile beraber yaptığı yeni görevlendirme sonucunda;

 Genel Başkan Vekilliğine Mehmet Sait AKYILDIZ,

Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Bedrettin KARABOĞA,

Genel Başkan Yardımcılığına Mehmet Hasan FİDAN,

Genel Saymanlığa Tuba PARLAMIŞ,

Genel Sekreterliğe ise, Şeyhmus KARADENİZ getirildi.

DiyarbakırHaber

Sivil düşünce alanında bağımsız ve yeni bir çizgi olarak öne çıkan Toplumsal Mutabakat Derneği’nde görev bölümü yapılmasından sonra kendisiyle görüştüğümüz Karaboğa Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı Bedrettin Karaboğa, bize:” Çok samimi ve candan insanlarla merkezi Diyarbakır’da bulunan Toplumsal Mutabakat Derneğimizi daha önce kurmuş ve kongremizi yapmıştık. Sanırım bu bilgileri de o zaman sizinle paylaşmıştım. Beni tanırsınız bölgemizin, ülkemizin ve Ortadoğu’nun iş, düşünce ve sosyal dünyasına yönelik ortak mutabakatlara katkı sunmak lazım diyen biriyim. Oluşumumuzun güzel şeylere, güzel mutabakatlara katkı sunacak güzel düşünceli  arkadaşlarımız var. Pırıl pırıl, genç, yaşlı, bay, bayan mütevazi üyelerle karşılaştım. Bir talebim olmamasına rağmen yönetim kurulundaki arkadaşlarımın beni dış işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına layık görmeleri onur vericidir. Hakikaten ülkemizin ve bölgemizin demokratik ittifakı için, Toplumsal Mutabakat Derneğimizin adı gibi bir mutabakata ihtiyacımız var.  Bunun içinde her insanımız kadar, iş dünyası insanlarımızın da sosyalleşmesi ve birbirini anlaması lazımdır. Ekonomik pazarda bile ortak mutabakat sağlamak ortak bir kültür gerekir. Evde, yolda, fabrikada hayatın her alanında ortak mutabakat lazımdır.  

Biz de toplumsal mutabakatı benimseyen yeni bir düşünce kuruluşu olarak; Diyarbakır’da, Mardin’de, Suriye’de, Irak’ta, İran’da ve Türkiye’de ekonomik şirketlerle, demokratik kitle kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları ile medeni ve kanuni şartlarda tanışmayı, iş ve kültür alışverişi yapmaya ve sağlamaya çalışacağız. Demokratik, ekonomik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları ile ortak ve karşılıklı uluslararası Paneller, konferanslar düzenleyeceğiz. Mutabakatımızı sağlayarak ekmeğimizi büyütecek, kültürümüzü artırmaya çalışacağız. Beni, onurlandıran tüm üye arkadaşlarıma ve Mahmut Şimşek başkanıma bir daha hürmetlerimi aracılığınızla iletiyorum, dedi. (Haber Merkezi)

Bedrettin Karaboğa genel başkan yardımcısı oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir