Çermik’te anı ve fotoğraf yarışması

anı ve fotoğraf yarışması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Çermik’te anı ve fotoğraf sergisi düzenlendi. Anı ve Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren öğretmenlere ödüller verildi.

Süleyman Aydın/ Haber

Öğretmenlere ödülleri Öğretmenler Gününde verildi

Çermik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Öğretmenler Günü dolayısıyla, düzenlenen Öğretmenler Arası Anı ve Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren öğretmenlere ödüller verildi. Öğretmenlerin ödüllerini Çermik Kaymakamı Ramazan Polat ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan’ın elinden aldılar.  Görev süreleri içerisinde yaşadıkları, unutamadıkları ve paylaşıma uygun gördükleri anıları kaleme alarak yarışmaya başvuru yapan öğretmenlere ödülleri ‘’Öğretmenler Günü’’ gibi anlamlı bir günde verildi.

çermik

Yarışmada Jüri olarak da mesleki açıdan önemli isimlerin görev aldı. Anı yarışmasında Yazar Sinan Yağmur, Diyarbakır Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı Süleyman Aydın, Şube Müdürü Edebiyat Öğretmeni Müslüm Şimşek ve Okul Müdürü Edebiyat Öğretmeni Fehmi Biçen ilk üçe girenlerin eserlerini belirledi. Yarışmada, Şehit Ömer Yaman Ortaokulu’ndan Ahmet Bozkaplan birinci,  Cumhuriyet İlkokulu’ndan Maşallah Topçu ikinci ve Saray İlkokulu’ndan Salim Karakaya üçüncü olarak belirlendi.

Çermik’te Sonbahar  temalı fotoğraf yarışması

Anı yarışması ile birlikte, Öğretmenimin Kadrajından “Çermik’te Sonbahar” temalı fotoğraf yarışması düzenlendi. Yarışmaya Çermik ilçesi sınırları içerisinde yer alan doğal güzellikler, tarihi bir yapı veya bir alanı yansıtan fotoğrafları ile Çermik’te görev yapan öğretmenler başvuru yaptı.

Diyarbakır

Fotoğraf yarışmasının jüri üyeleri: “NTV muhabiri Nizamettin Kaplan, Trt Kürdi muhabiri Ahmet Yukuş, Anadolu Ajansı muhabiri Bestami Bodruk ve Sabah Gazetesi muhabiri Hüseyin Kaçar ilk üçe giren öğretmenleri belirledi. Dilekpınar Ortaokulu’ndan Rümeysa Bosna’nın fotoğrafı birinci, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Tuncay Yılmaz’ın fotoğrafı ikinci ve Dallıkaya İlkokulu’nda görev yapan öğretmen Fatma Aslan’ın fotoğrafı üçüncülüğe layık görüldü.”

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen’’ Öğretmenler Günü’’ etkinlik programında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, dereceye giren öğretmenlere teşekkür ederek dereceye girenlere hediyelerini takdim etti.

Çermik’te anı ve fotoğraf yarışması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir