CHP Bağlar’dan “Karakış Fonu” önerisi

CHP
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bağlar İlçe Başkanı Yavuz, fahiş zamlar altında geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara destek için “Kara Kış Fonu’nun kurularak, vatandaşlarımıza kış ayları için destek verilmeli” dedi.

Berna Kardaş/Haber

CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz ülkedeki ekonomik sıkıntıya dikkat çekerek, “Ortada böylesi vahim bir tablo varken susmayı gerek parti olarak gerekse de insan olarak etik görmemekte ve sonuna kadar halkımızla dayanışma içinde olacağımızı buradan bildirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Ekonomik tablo vahim”

Başkan Yavuz, ekonomik tablonun vahim olduğunu vurgulayarak çözümü Kiliçdaroğlu’nun kara kış fonunda olduğunu dile getirdi ve çözümü sıraladı:

” *14 milyon asgari ücretlinin olduğu

*Enerji faturasını ödeyemeyen 5 milyon hanenin olduğu

*3 milyon 965 bin kişi işsizin olduğu

*2021 yılı ocak-eylül aralığında toplam 9 bin 867 şirketin kapanmış olduğu ülkemizde bunlara karşın, çok kısa bir süre içinde;

*Elektrik faturalarına 3 kez, doğalgaz faturalarına ise 8 defa zam yapıldı.

*Kömüre yüzde 30, mutfak tüpüne ise yüzde 42 oranında zam yapıldı.

Bağlar

‘Doğalgaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV kaldırılmalı’

Başkan Yavuz, vatandaşa destek çağrısına ilişkin şunları ifade etti: “Ortada böylesi vahim bir tablo varken susmayı gerek parti olarak gerekse de insan olarak etik görmemekte ve sonuna kadar halkımızla dayanışma içinde olacağımızı buradan bildirmek istiyorum. Önümüzdeki aylarda kara kışın etkisini göreceğimiz bu zorlu günlerde halkımızı mağdur etmemek ve devlet olmanın gerekliliğini göstermek adına öncelikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önceden belirttiği tedbirlerin bir an önce uygulanmasını hayati görmekteyiz. Bu tedbirleri bir kez daha siz değerli halkımıza paylaşmak gerekirse;

1. Her şeyden önce acilen Kara Kış Fonu’nun kurularak, vatandaşlarımıza kış ayları için destek verilmeli

2. Elektrik faturalarındaki KDV kış boyunca kaldırılmalı.

3. Aynı şekilde doğalgaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV’yi de hemen kaldırılmalı.

4. Elektrik ve ısınmada, düşük gelirliler lehine “Kademeli Tarifeli Sisteme” geçilmeli. Yani “Sosyal Tarife Uygulaması” başlatılmalı.

Diyarbakır

‘Vatandaşı kuru soğana muhtaç edenlerle helalleşmeyeceğiz’

CHP Bağlar İlçe Başkanı Yavuz, sosyal devletin görevlerine işaret ederek, “Sosyal devlet anlayışını vatandaşlarımıza tam anlamıyla hissettirebilecek diğer insani gereksinimlerin de devletin kaynakları kullanılarak sağlanmasını gerekli görmekte ve Devletin millet için var olduğu gerçeğini vatandaşlarımıza gösterilmesini talep ediyoruz. Bunlara ek olarak yapılacak Devlet politikalarının Vatandaşların Beslenme barınma sağlık eğitim gibi temel ihtiyaçlarının devlet tarafından garanti altına alınarak daha yaşanılabilir bir ülke için yapılması zorunludur. Memleketin bu hale nasıl geldiğini aylardır bizlere anlatmaya çalışan adamı, suç örgütü lideri olarak kötüleyip bunu gerekçe göstererek doğruları saptırmaya çalışan iktidara sesleniyoruz. Bize küçüklüğümüzden beri doğrunun nerden geldiğine bakılmaksızın peşinden gitmeyi öğreten büyüklerimize sözümüz olsun ki biz doğrunun nerden geldiğine bakmayıp yetimin hakkını zalimin kursağından çıkararak memleketi haramzadelerin elinden kurtaracağız. Son günlerde genel başkanımızın helalleşme söylemlerinin sonuna kadar arkasındayız. Fakat biz yiğidi kuru soğana muhtaç eden AKP iktidarını ve meclisteki destekçilerini affetmeyeceğiz, helalleşmeyeceğiz. Affedip helalleşerek eline AŞ-İŞ yazıp intihar eden vatandaşımızın, çocuğuna okul forması alamadığı için intihar eden babanın ve daha yüzlerce vatandaşımızın kemiklerini sızlatmayacağız. Çünkü biz bu ülkedeki annelerin, babaların, gençlerin umudu yarınlarının ise teminatıyız” ifadelerini kullandı.

CHP Bağlar’dan “Karakış Fonu” önerisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.