Dar gelirliye kömür yerine doğalgaz yardımı

kömür yerine doğalgaz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, 11. Türkiye Enerji Zirvesi’nde yaptığı sunumda ‘dar gelirlilere yönelik kömür yerine doğalgaz yardımı’ için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile çalışma yürüttüklerini açıkladı.

Antalya’da düzenlenen, 11. Türkiye Enerji Zirvesi’nde sunum yapan Boru Hatları Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Genel Müdürü Burhan Özcan dar gelirlilere yönelik Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan çalışma hakkında bilgi verdi.

Özcan “Yıllardan beri hepimizin temel arzusuydu. Özellikle konutlarda gelir düzeyi düşün abonelerin desteklenmesiyle ilgili bir sosyal tarife çalışması yapalım diye. Bununla ilgili çok önemli bir adım atıyoruz. 2022’ye girerken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bir mesai içerisindeyiz. Benim tüm mesai arkadaşlarımı sevindirecek, kömür yardımı yerine doğalgaz ikamesi ile sonuçlanacak, bir maratonun ortasını geçtik. Yakın bir tarihte inşallah bunu deklare edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘609 yerleşim yerine doğalgaz götürdük’

Türkiye’deki doğalgaz abone sayısıyla ilgili de bilgi veren Özcan “Yerleşim sayısı bakımından 330’lardan 609 noktaya ulaştı. 609 merkezde abone sayımız 18 milyonu buldu. 18 milyon aboneye bu ekip doğalgazı ulaştırdı. Bunu ortalama 4 ile çarpsanız 70 milyon bir nüfusa ulaşılmış olmanın bir gururu var sektör olarak. Doğalgaz verilen organize sanayi bölgesi ise 183” bilgisini verdi.(Haber Merkezi)

Dar gelirliye kömür yerine doğalgaz yardımı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir