DİSKİ Müdürü Tutşi’den haftasonu tahsilatı

DİSKİ
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce Silvan ilçesinde tahsil edilmek istenen faturalar nedeniyle vatandaşları isyan ettiren su kesintileri Diyarbakır merkezde de yaşandı.

Haber: Süleyman Aydın

Silvan ilçesinde fatura edilen yüksek bedellerin yanı sıra temel ihtiyaç ve yaşamın en önemli ihtiyaçlarından suyun kesilmesinin insani yönünün olmadığını belirten vatandaşlar, uygulamaya adeta isyan ediyor.  

Ayrıca işin can sıkıcı tarafı Pazar günü sabahın erken saatlerinde kapı zillerinin çalınmasıyla karşılarında DİSKİ memurlarını gören vatandaşlara suyunuz kesilecek uyarısı ile karşılık vermesi de ayrıca durumun vehametini arttırıyor. Israrla vatandaşlara mesainin olmadığı gün mobil bankacılık uygulaması üzerinden tahsilata zorlanması da tepkileri beraberinde getirdi.

DİSKİ hafta sonu tahsilatlarını sürdürüyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Abone İşleri Daire Başkanlığı Alacak Takip Şube Müdürlüğü’nce görevlendirilen personellerce verilen tebligatlar, niyetin insani yönden de uzak olduğunu gösteriyor. ‘Sayın Abonemiz 2560 sayılı yasa ve Diski tarifeler yönetmenliğinin ilgili maddelerine istinaden kurumumuza ait söz konusu borcunuzu 15 gün içinde ödemeniz gerekmektedir. Abonenize ait borcunuzu ödememeniz halinde suyunuz kullanıma kapatılacaktır. ‘ Aynı tebligatta vatandaşın gerektiği zamanda bir dakika bile susuz yaşamasının imkansız olduğunu bile bile uyarıda da bulunmaktan vazgeçmiyorlar. ‘Borcunuzu ödemeden izinsiz suyun kullanıma açılması halinde T.C.K 141. maddesi gereğince 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve idari para cezası uygulanmaktadır.

Tebligatın tebliğ edildiği Pazar günü tahsil edilmesini şifahen bildiren memurların verdiği tebligatta “… söz konusu borcunuzu 15 gün içinde ödemeniz gerekmektedir” uyarı cümlesindeki 15 gün rakamının üstünü karalayarak aynı ve mesainin olmadığı gün için olmasına da anlam veremeyen vatandaşlar, huzurlarının kaçtığını belirttiler. Pazar günü tarihi ve altına el yazısı ile yazdıkları ‘suyunuzun kesilmemesi için’ ibaresini de ekleyerek adeta baskılama oluşturuyorlar.    

DİSKİ Müdürü Tutşi’den haftasonu tahsilatı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir