Diyarbakır CHP 1. Halk buluşması ve İstişare toplantısı düzenlendi

IMG_7204
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da CHP Bağlar 1.Halk Buluşması ve İstişare toplantısı gerçekleşti. CHP’ye 300 kişi törenle üye oldu.

Berna Kardaş/Haber

CHPP

Diyarbakır CHP Bağlar 1. Halk Buluşmasında CHP’li Partililer ve çok sayıda vatandaş bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan CHP Bağlar ilçe Başkanı Recep Yavuz, Bu tür etkinlikleri düzenlememizin amacı Cumhuriyet Halk Parti olarak halkımızın yanında her zaman olduğumuzu söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti: ”Sadece CHP’nin iktidara gelmek için mücadele etmediğini aynı zamanda kimliği yok sayılan, ekonomik krizler içerisinde bulunan  yurttaşlarımızın ihtiyaç, öneri ve sorunlarına çözüm bulabilmek adına geliyoruz. Bugün CHP iktidarını sadece demokrasiye sahip çıkmak için hak, hukuk, adalet söylemlerinin sadece sözlerde ve söylemlerde kalmayıp bugün etkili bir biçimde faaliyetlerimizin göstergesi ve beyanıdır ”dedi.

recep yavuz

 “Genç nüfusun yoğun olmasına rağmen, istihdam yok denecek kadar az”

CHP Bağlar ilçe Başkanı Recep Yavuz: “ CHP Bağlar İlçe Başkanlığı 1. Halk buluşması ve istişare etkinliği olarak ilçemiz nüfus yoğunluğu açısında ülkemizde yoğunluk bakımından önem arz etmektedir. Özellikle Suriye savaşından sonra savaştan kaçan kardeşlerimizin de yoğun olarak ikamet ettikleri ilçemizde daha öncede var olan sorunlar nüfusun demokratik olarak değişime uğramasından dolayı nicelik ve nitelik olarak artmıştır. Bu sıkıntılardan bahsedecek olursak genç nüfusun yoğun olmasına rağmen istihdam yok denecek kadar az olması bazı bölgelerimizde çarpık kentleşmeden dolayı sosyal aktiviteye açılacak alanların olmaması ve bu nedenlerin neticesi olarak gençlerin suça, uyuşturucuya ve illegaliteye bulaşmalarını gösterebiliriz. Bu sıkıntılara köktenci çözümle yaklaşmak gençlerimizi geleceğe yönelik daha umutvari ülkeye, milletine, yurttaşlarına faydalı bireyler haline getirmeyi kendimize Cumhuriyet Halk Partisi olarak borç bilmekteyiz. Bu doğrultuda gerek Partimizin tutumunu gerekse de insani tutumumuzu ortaya koyarak bir şeyleri değiştirebileceğimize olan inancımız Cumhuriyet Halk Partisi olarak tamdır. Biz güzel şeylerin olabileceğini birlikte yaşayarak her gün tecrübe ettik. Bunu da ancak siyaseti halk ile bütünleştirip bugüne kadar gördüğümüz ve okuduğumuz demokrasi koşullarını yaşadığımız günün koşullarına uyarlayıp cumhuriyetin ilkelerini devletin bütün kurumlarında uygulayarak gerçekleştirebiliriz. Bağlar Binamızı halka açık ilçemizde yaşanan sorun ve bu sorunların çözümlerini hep beraber tespit edip ilçe binamızı Halk örgütü binası haline getirmeyi amaçlamaktayız” dedi.

“Yeni bir süreç başlatıyoruz”

ŞERİF DOĞRU

CHP Diyarbakır Eski İl Başkanı Şerif Doğru ise; Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır yoldaşları adına bu etkinliği düzenleyen CHP Bağlar ilçe teşkilatına ve Başkan Recep Yavuz’a teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti: ”35 yıllık CHP geleneği içerisinde Partimin her kademesinde mücadele etmiş biri olarak yeni bir süreç başlatıyoruz. Bireyden genele doğru her yaştan insanın kendini fikrini ifade edebileceği bir süreç olacak. Devlet kurmuş bir partinin bir ferdi olarak Kürt sorununu da meşru zeminde çözebilecek kadro yapılanması içerisindeyiz. Cesur fikirleriyle ekonomi siyaset sanat bilim spor başta olmak üzere her alanda halkı rahatlatıcı projeler geliştiriyoruz. Yerel seçimde elde ettiğimiz iktidarı genel seçimlerde de tekrarlamak istiyoruz. CHP Diyarbakır yol arkadaşlarımızla bu ortamı hazırlamak için göreve hazırız. İktidara giden yol Diyarbakır’dan geçecektir. Diyarbakır lider bir kenttir. Ruhu olan kadim bir şehir. Bu yüzden Diyarbakır bizim için her zaman önemli olmuştur ”dedi.

Diyarbakır CHP 1. Halk buluşması ve İstişare toplantısı düzenlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir