Diyarbakır Eğitim ve Araştırma’da temizlik ve dezenfekte çalışması

Eğitim ve Araştırma
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim ve Büyükşehir Belediyesi, korona virüs salgınına hastane ve çevresinde temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Berna Kardaş /Özel

Korona virüs salgının yayılmasının önüne geçmek amacıyla Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hastane bahçelerinde temizlik ve dezenfekte çalışması sürdürüyor. Gündüz saatlerinde yaşanan yoğunluk göz önünde bulundurularak çalışmaları gece saatlerinde gerçekleştiriliyor. Hastane bahçesi deterjanlı suyla yıkanırken, ardından yıkanan alanlar dezenfekte ediliyor.

diyarbakır

Berna Kardaş/ Özel Haber

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Muhammed Asena’nın göreve getirdiği yeni yönetimde bulunan Kalite Destek Hizmetleri Müdür Yardımcısı Muhammed Beybur’un hastanede başlattığı temizlik ve dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

‘Hastanemiz şuanda sürekli denetim altında’

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden edinilen bilgilere göre yapılan temizlik ve dezenfekte çalışmaları şöyle: “Daha önce hastane temizlik anlamında kötüydü. Hastanemiz şuanda sürekli denetim altında. Her gece acil, poliklinik, idare girişi, sürüntü alanı her gece sabunlu sularla yıkatıp, dezenfekte ettiriyoruz. Çalışmalar kapsamında hastanemiz acil ve poliklinik girişleri, hasta bekleme salonları ve otoparklar aktif mikrop sökücü, kir ve yüzey temizleyicilerle yıkandı. Ayrıca Pazar günleri Belediye tarafından sağlanan tankerle hastane çevresini yıkatıyoruz. Hastanede güvenlik önlememelerini sıkılaştırdık, maskesiz güvenlik noktalarından geçiş sağlanmıyor. Hastanede ziyaretçi sayısını azalttık, ellimizden geldikçe az ziyaretçi almaya çalışıyoruz. Daha önce lavabolarımızda bir sürü eksiklikler vardı onları giderdik. Yakın zamanda denetim yapıldı ve Başhekime teşekkür etiler. Daha önce geldik çok berbattı şimdi ise çok güzel olmuş diyerek çalışmalardan duyulan memnuniyet dile getirildi. 7/24 hastaneyi denetliyoruz, geziyoruz vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz.”

temizlik

‘Olumlu tepkiler alıyoruz’

Hastanede yeni yönetimin projeleri ise şöyle: “Diyarbakır Eğitim ve Araştırma hastanesi yaklaşık bir aydır bu yenilik değişiklikler gerçekleşti. Vatandaşlarımızın yüzde 90’ından bu yenilikler konusunda olumlu tepkiler alıyoruz. Hastane girişini komple kaldırıp yeniliyoruz. Belediyeyle program dahilinde cami var hastane girişinde oranın altını çocuklara kreş yaptırtıyoruz. Camiye 2 bin metre kare halı Büyük Şehir Belediyesi dahilinde temin edildi. Belediye tarafından hastanenin arkasında planlanmış hasta yakınları için bir misafirhane planlandı. Belediye tarafından yapılacak. Bunlar Başhekim Bey’in kendi gayreti ve Belediyeyle yapmış olduğu çalışmalardır. Ekibimiz son sürat çalışıyor. Belediye tarafında yapılan bu çalışmaların açılışları gerçekleşecektir. Vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Çalışmalarımız daha da artarak devam edecek.”

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma’da temizlik ve dezenfekte çalışması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir