Diyarbakır Hani ilçesinde 1992 şehitleri anıldı

Hani
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 9 Kasım 1992 tarihinde eli kanlı PKK tarafından kaymakamlık binası, PTT, askerlik şubesi ve lojmanları, karayolları şube şefliği, adliye binası, emniyet amirliği lojmanlarına yapılan hain saldırı sonucunda şehit olan 12 vatandaş, düzenlenen anma programıyla anıldı.

9 Kasım 1992’de PKK’lı  yapılan hain saldırıda askerlik şubesinde görevli Astsubay Kemal Ay, eşi Nesrin Ay ve oğlu Mustafa Ay ile lojmanda misafir olarak bulunan sivil memur Süleyman Dalgın’ın eşi Fatma Dalgın, kızları Sedef ve Sevda Dalgın, Sebiha Macar, Hülya Aslan, Mensure Aslan, Gazeteci Yaşar Aktay ile Lice ilçesinden yardıma gelen polis memuru İhsan Sal ve Ufuktan Güneş şehit olmuştu. Anma programında konuşan Hani Kaymakamı Abdullah Yüksel, “Hain saldırı sonucu vefat eden aziz şehitlerimizi, şehadetlerinin 29. yılında Hani ilçemizde düzenlenen anlamlı programla andık. Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Aziz şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.

Diyarbakır

Düzenlenen anma programı kapsamında Hani Kaymakamı Abdullah Yüksel, beraberinde İlçe Belediye Başkan Vekili Zülfi Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlyas Güler, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Berat Gün, AK Parti İlçe Başkanı Şevket Uçak, MHP İlçe Başkanı Abdulhamit Aruser ve kurum amirleri ile birlikte şehit Sabiha Macar’ın oğlu Sedat Macar’ın evini ziyaret etti. Ziyaret sonrası merkez mezarlığına geçilerek şehit Sabiha Macar’ın mezarı başında şehitler için dualar edildi.(İHA)

Diyarbakır Hani ilçesinde 1992 şehitleri anıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir