Diyarbakır Silvan’ da Saadet rüzgârı

Silvan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın: Biz oldukça vatandaş, ümitlerini yeşertecek. Her zulmün karşısındayız, haksızlıktan taraf değiliz, adaletin savunucusuyuz, özgürlüğün adıyız.

Saadet Partisi, yeniden teşkilatlanma çerçevesinde her ilçe ve beldeye ziyaretini sürdürüyor.  Diyarbakır Silvan’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı’na atanan İlyas Kakaç’ın Parti Rozeti Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Fatih Aydın tarafından takıldı. Genel Başkan Yardımcısı Aydın, yaptığı konuşmada Saadet Partisi’nin yükselen imajı ve istikrarlı yapısıyla, duruşuyla  Güneydoğu’da  umutların gerçekleştiricisi, sosyal adaletin ve özgürlüklerle insanî hakların merkezinde, herkesi kucaklayıcı misyonu ve vizyonu ile seçime hazır olduğunu belirtti. Saadet Partisi Silvan İlçe Başkanı olarak görevlendirilen İlyas Kataç, Silvan’da halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu şuuruyla hareket edeceklerini, Tarihin merkezi şehirlerinden Silvan’ın meselelerini çözecek ekibin Saadet Kadroları olduğunu söyledi. Vatandaşları ziyaret eden Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Ergin ve beraberindeki heyetle birlikte ziyaret edilen Silvanlılar dertlerini dinlemek için gelen Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın’a teşekkür etti.

Son dönemde artan zamlarla vatandaşın belini büken ekonomi alanındaki bataklığın yeni seçimle kurutulacağını  belirten Aydın, “Biz Silvan’da otuzu aşkın intihar vak’asının yirmiden fazlasının ölümle sonuçlandığını biliyoruz. Açıklamalarımızla Kayyım yönetimindeki Tarihi Silvan İlçemizde yüzlerce aileye 1000-1500 TL civarı ceza kesilmesine değindik. Siz, kaçak şu kullanımını af edeceğinizi söyleyeceksiniz, her eve giderek kontrol yapacak, uyarıda bulunacaksınız. Devlet sözü vereceksiniz. Sonra da çektiğiniz fotografları belge olarak öne sürüp ceza keseceksiniz. Madem söz vermişseniz, ceza kesmeye hakkınız olmaz. Suyu ucuzlatın, herkes adalet üzere kullanım hakkını verir.

Elektrik sayaçlarını sokaktaki direkler üzerine alacaksınız,  vatandaşın tümünü tehditlerle sindireceksiniz. Hem devleti ceberrut göstereceksiniz hem de hizmet ettiğinizi belirteceksiniz. İş alanı yok, gençler çaresizlik içinde. Bu sistem, zengini zengin yoksul olanı daha fakir hale getirdi. Biz bir teneke yağın 300 Lira olduğunu dün gördük, etiketlerde. Yarın mutlaka 10 Lira artacak. Hayatımızı Dolar, Euro ve Altın kuruyla yaşayamayız. Bu ülkenin tarımını ve hayvancılığını ortadan kaldırdılar, vatandaş açlıktan dolayı köyden ve ilçeden şehre sığındı.

Bu düzende çocuklara  insanca bir yaşam sunamazsınız. Yoksulluk sınırı 9000 ve üstü diyeceksiniz. Açlık sınırı 3000 TL üzeri. Beş kişilik bir aileye günlük 95 TL’lik asgarî ücretle geçinmesini emredeceksiniz. Bu şartlarda beş kişilik bir âilenin günde sadece üç öğün yemeği bile 100 TL’den fazla. Kira, elektrik, su, telefon, sağlık, eğitim,  ulaşım ne olacak? Bu insanlar, sihirbaz değildir. Bu insanlar, ip canbazı olamaz. Bu insanlar, her gün kuru ekmekle yaşayamaz. Sokakta geçemeyenler var. Bir sıcak çorbaya hasret olanlar var.

Bu hayat pahalılığından dolayı gençlerimiz evlenemiyor. Evliliklerin üçte biri ilk yılda boşanma ile bitiyor.  Bu asgarî ücretle kimse açlığını bastıramazken toplu konutlar yüzbinlerce liraya pazarlanmakta.  Fiyatı bir milyon olan daireye, üç yüz bin olan arabaya asgarî ücretle sahip olunamaz. Bu günün asgarî ücreti kölelik sistemidir, sömürgeciliğin faizin adını krediye dönüştürdüğü zülum çarkıdır. Saadet Partisi bu zulüm çarkının dişlilerini değiştirecek, faizsiz ekonomik düzeni yeniden tesis edecek.

Silvan

Biz Millî Görüş olarak Rahmetli Necmeddin Erbakan Hocamızın çizgisinde sömürü organizasyonunun korkulu rüyasıyız, uykularını haram ediyoruz, küresel sömürü sistemine meydan okuyoruz, var oluşumuzla haksızlığın karşısında yıkılmaz kaleyiz. Bunun için Güneydoğu’dayız, bu gün Silvan’da, yarın Hani’de, öbür gün Kocaköy’deyiz, hayatın her yerindeyiz.”dedi.  Silvan İlçe Başkanı İlyas Kataç ve Diyarbakır İl başkanı Abdurrahman Ergin ve Teşkilatı ile Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın Silvan’daki halk ziyaretini devam ettirdi.

İlyas Kataç;  1994 Silvan Doğumlu. Anadolu Üniv. Maliye Bölümü Lisans Mezunu ve Silvan MYO Elektrik Bölümü Önlisans Mezunu Özel bir kurumda çalışıyor Evli ve dört çocuk babası. Silvan’da teşkilat çalışmalarına başlayan KATAÇ, Diyarbakır’da SAADET Partisi’nin en genç İlçe Başkanı olarak yer aldı. (Haber Merkezi)

Diyarbakır Silvan’ da Saadet rüzgârı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir