Diyarbakır Yenişehir’de gramaj denetimi

denetim
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından pide fırınlarına yönelik ruhsat, gramaj ve hijyen denetimleri gerçekleştirildi.

Halk sağlığını korumak amacıyla yürüttüğü denetimleri aralıksız bir şekilde sürdüren Yenişehir Belediyesi ilçede bulunan ekmek fırınlarında gramaj ,hijyen ve ruhsat denetimi yaptı. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’nin ilçede fahiş fiyat  ve hileli satışlara geçit verilmemesi talimatı ile günlük periyodik bir şekilde denetimlerini gerçekleştiren zabıta ekipleri, denetimlerde ilk olarak iş yeri açma ruhsatlarını inceledi. Temizlikten gramaja, imalat araç-gereçlerinden satış ve sunuma varıncaya kadar çok geniş kapsamlı yapılan denetimlerde zabıta ekipleri, bazı imalathanelere uyarıda bulundu.

Yenişehir

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci vatandaşların sağlıklı gıda tüketiminin öncelikli amaçları olduğu belirtilerek, söz konusu denetimlere periyodik aralıklarla devam edileceği belirterek,’’ Başta ekmek olmak üzere gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerinin sıkı denetime alınması yönündeki hassasiyetimizi kararlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Gramaj eksikliği ve fiyat tarifesi gibi konularda da mevzuat dışı hareket eden iş yerleri hakkında ekiplerimiz gerekli uyarılarda bulunarak durum tespit tutanağı tutmaktadırlar.’’ dedi. (Haber Merkezi)

Diyarbakır Yenişehir’de gramaj denetimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir