Diyarbakır’da 5 öğrenci daha konservatuar hayaline kavuşturdu

konservatuar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Bağlar Belediyesi’nin ücretsiz kurs vererek sınavlara hazırladığı öğrenciler, üniversitelerin konservatuar bölümlerine yerleşerek hayallerine kavuşmaya devam ediyor.

5 öğrenci Ardahan Üniversitesi Güzel Sanatkar Fakültesi’ne yerleşti, eğitmenler ve öğrenciler Başkan Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti. Bağlar Belediyesi’nin verdiği ücretsiz hazırlık kurslarıyla hazırlanarak üniversitelerin konservatuar ve güzel sanatlar fakültelerine yerleşen öğrenci sayısı 19’a ulaştı. Daha önce 14 öğrenci, çeşitli üniversitelerin ilgili bölüm ve fakültelerine yerleşmişti. Bu defa 5 öğrenci Ardahan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne yerleşerek bu alandaki hayallerini gerçekleştirdi. Necdet Muzafferoğlu, Ahmet Erdem ve Recep Aras’ın eğitmenliğinde sınav maratonuna hazırlanan öğrencilerin başarısı sevinçle karşılandı.

Eğitmen ve öğrencilerden teşekkür mesajı

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eğitime büyük önem verdiğini belirten eğitmenler ve öğrenciler, desteğinden dolayı kendisine teşekkür etti. Başkan Beyoğlu da önemli olanın gençlerin geleceği olduğunu belirterek başarı gösteren öğrencilerle gurur duyduklarını söyledi. Beyoğlu,”Üzerimize düşeni yaparak imkan sağladık, gençlerimizin önünü açtık. En kalbi duygularımla eğitim hayatlarında kendilerine sonsuz başarılar diliyorum.” dedi. (Haber Merkezi)

Diyarbakır’da 5 öğrenci daha konservatuar hayaline kavuşturdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir