Diyarbakır’da kadınların el emeği göz nuru

el emeği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir Kaymakamlığı koordinatörlüğünde Aile Eğitim Destek Merkezi bünyesinde açılan kurslarda kadınların el emeği göz nuru çalışmalar Forum Alışveriş Merkezi’nde sergilendi. 

Süleyman Aydın/ Haber

Yaşamımızın her döneminde çok büyük emekleri olan kadınların günlük yaşamının yanı sıra yaptıkları çalışmalar da değerlerinin ne denli fazla olduğunu gösteriyor. Ev işleri, çocuk yetiştirme her türlü eksikliklerini giderme ve bir günde mevcut olan 24 saatin kendilerine az geldiğini gösteriyor.

Yenişehir Kaymakamlığı koordinatörlüğünde Aile Eğitim Destek Merkezi bünyesinde açılan kurslarda yetiştirilen el emeği göz nuru çalışmalar Forum Alışveriş Merkezi’nde sergilendi.  Huzur ortamının getirdiği çalışmalarla kadınlar ev ortamının ciddiyetini ve boşluğunu oluşturmadan yaptıkları çalışmalarla takdir kazandılar.

Özellikle televizyon başlarında, ahlaksız dizilerin müptelası olmak yerine sosyal hayatı en iyi şekilde yaşayarak günlerini geçiren kursiyerler, çok iyi bir vatandaş olabilme noktasında da oluşturulan sinerji ile kanıtlıyorlar. Bu amaçla ADEM bünyesinde açılan kurslara ilgi bir hayli fazladır.  Üçkuyular Hazreti Rukiye ADEM Müdiresi Nezahat Işık 1,3,7 no’lu kurslarda eğitim gören kursiyerlerle birlikte açtığı sergi bir hayli ilgi gördü.

Diyarbakır

‘Huzur meşalesi kadınların eliyle gerçekleşecek’

Kaymakamlık koordinatörlüğünde ve Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ile birlikte açılan kurslarda yetişen öğrencilerin hayata pozitif bakmasını da sağlıyor. Başarılı projede hem sosyal birliktelik oluşturulmasında, hem de aykırı boşluklara düşülmemesinde emeği olan Nezahat Işık çabaları konusunda şöyle konuştu: “Özellikle huzur ortamına büyük katkısı olan ve sağlıklı bir Asım neslinin oluşmasına vesile olacak bu tür etkinliklerin olmasını sağlayan başta Sayın Kaymakamımız ve Sosyal Yardımlaşma Yenişehir ilçe yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bizler burada çok büyük emeklerle vücuda getirdiğimiz emeklerimizi sergilerken aslında huzurun oluşmasındaki sonucu da sergiliyoruz. Kurslarımıza katılanlar akşam evine gittiğinde bozuk diziler seyretmek yerine aileleri ile daha samimi bir ortamın oluşmasına ön ayak oluyorlar. 1, 3 ve 7 no’lu kurslarda eğitim görenlerin emeklerini sergilediğimizde gösterilen ilgi ve alaka yeni kursiyerlere de şevk oldu. Yani, hem güzel ve manevi bir atmosferi hayatlarında varsıllaştırdılar ve çok güzel ürünler ortaya koydular, hem ne kadar başarılı olduklarını sergilediler ve eşleştirdiğinizde, manevi boşluktan arındılar. Ayrıca yeni kurslarla başkalarını teşvik ettikleri gibi, huzur meşalesinin kadınlar eliyle gerçekleşebileceğinin ve başarısının kanıtlandığını gösterdiler” diye konuştu.   

Diyarbakır’da kadınların el emeği göz nuru

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir