Diyarbakır’da MİT ve Emniyet’ten operasyon

son dakkika
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İl Emniyet Müdürlüğü PKK üyelerine sahte pasaport temin eden şebekeye operasyon düzenledi.

Operasyonda 8 kişi gözaltına alınırken, 6’sı tutuklandı, 2 kişi ise serbest bırakıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında MİT ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, PKK’ya yönelik önemli bir operasyonu ortaklaşa düzenledi.

Diyarbakır ve İstanbul’da 13 yere eş zamanlı baskın

Soruşturma kapsamında 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Karar ile birlikte Diyarbakır ve İstanbul polisi harekete geçti. 13 farklı adrese eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda PKK üyelerine sahte pasaport temin eden 8 şüpheli şahıs adreslerinde kıs kıvrak yakalanarak gözaltına aldı.

6 kişi tutuklandı

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda dijital veriler, örgütsel doküman, 1 adet tabanca ve tabancaya ait mermi ele geçirildi. İstanbul’dan Diyarbakır’a getirilen şüpheli şahıslar emniyette sorguya alındı. Şüpheli şahısların emniyetteki işlemlerinin arıdan adliyeye sevk edildi. 6 şüpheli tutuklandı, 2 kişi ise serbest bırakıldı. (İHA)

Diyarbakır’da MİT ve Emniyet’ten operasyon

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir