Diyarbakır’da ‘Narko Alan’ projesi 1200 polisle gece de sürdü

Narko Alan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce uyuşturucuyla mücadele kapsamında Bağlar ilçesinde 1200 polisle başlatılan ‘Narko Alan Diyarbakır’ projesi 80 kritik noktada gece de ara sokaklarda ve caddelerde devam ediyor.

‘Narko Alan Diyarbakır’ projesi 1200 polisle gece de sürdü. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce uyuşturucuyla mücadele kapsamında Bağlar ilçesinde 1200 polisle başlatılan ‘Narko Alan Diyarbakır’ projesi 80 kritik noktada Özel Harekat polisinin desteğiyle gece de ara sokaklarda ve caddelerde devam ediyor.

diyarbakır

Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın’ın talimatları doğrultusunda merkez Bağlar ilçesinden gelen yoğun ihbar ve şikayetler üzerine 21 Eylül’de ‘Narko Alan Diyarbakır’ projesi başladı. İlçede başlayan projede ekipler tarafından video ve fotoğraflar sonucunda tespit edilen 80 kritik noktada arama ve kontrol sıklaştırıldı. İlçenin Kaynartepe Mahallesi’ne konuşlanan ekipler burada hem yaya hem de zırhlı araçlarla devriye görevi yürütüyor. Görev alan ekiplere Özel Harekat Timleri de destek veriyor.2 ay sokak çalışması yapıldı. Kentte ismi sık sık terör ve uyuşturucu satıcılığıyla öne çıkan merkez Bağlar ilçesinde 2 ay boyunca çalışma yapıldı. Sokak çalışmasının ardından ekipler, tüm sokakları tek tek görüntüleyip, fotoğrafladı. Toplanan görsel ve bilgiler sonucunda ‘Narko Alan Diyarbakır’ projenin başlatılması için düğmeye basıldı. Bu kapsamda başlayan proje Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden her gün ekiplerin çıkış yapmasıyla başlıyor. Şüpheliler ve otomobiller didik didik arandı. ekipler, gece saatlerinde girdikleri mahallelerde şüpheli olan kişileri ve otomobilleri durdurarak Genel Bilgi Taraması (GBT) yaptı. Yakalama timleriyle birlikte süren uygulamaya aynı zamanda Terörle Mücadele, Narkotik, Asayiş ve yakalama timleri de yer aldı. Narkotik köpeklerinin de katıldığı uygulamada, bazı şüpheliler gözaltına alındı. (Haber Merkezi)

Diyarbakır’da ‘Narko Alan’ projesi 1200 polisle gece de sürdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir