Diyarbakır’da öğrenciler belediyenin desteğiyle hayallerine kavuştu

Diyarbakır
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da Sosyal belediyecilik hizmetleriyle konuşulan Bağlar ilçesinde ilçede 2019 yılından sonra başlayan çalışmalarda oluşturulan ücretsiz eğitim merkeziyle ilçedeki yüzlerce genç üniversite hayallerine kavuştu.

Onlarca okulun bakım ve onarım çalışmalarını yapan belediye, binlerce öğrencinin yaşamına dokunan çalışmalara imza atarak eğitim, kırtasiye ve giyim ihtiyaçlarını karşıladı. Belediyenin ücretsiz kurs imkanlarıyla hazırlanan 19 öğrenci üniversitelerin konservatuvar ve güzel sanatlar fakültelerine yerleşti. Bağlar Belediyesinin ücretsiz kurs vererek sınavlara hazırladığı öğrenciler, üniversitelerin konservatuvar bölümlerine yerleşerek hayallerine kavuşmaya devam ediyor. 5 öğrenci Ardahan Üniversitesi Güzel Sanatkar Fakültesine yerleşti, eğitmenler ve öğrenciler Başkan Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti. Bağlar Belediyesinin verdiği ücretsiz hazırlık kurslarıyla hazırlanarak üniversitelerin konservatuvar ve güzel sanatlar fakültelerine yerleşen öğrenci sayısı 19’a ulaştı. Daha önce 14 öğrenci, çeşitli üniversitelerin ilgili bölüm ve fakültelerine yerleşmişti. Bu defa 5 öğrenci Ardahan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne yerleşerek bu alandaki hayallerini gerçekleştirdi. Necdet Muzafferoğlu, Ahmet Erdem ve Recep Aras’ın eğitmenliğinde sınav maratonuna hazırlanan öğrencilerin başarısı sevinçle karşılandı.

KOSERVATUAR

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eğitime büyük önem verdiğini belirten eğitmenler ve öğrenciler, desteğinden dolayı kendisine teşekkür etti. Başkan Beyoğlu da önemli olanın gençlerin geleceği olduğunu belirterek başarı gösteren öğrencilerle gurur duyduklarını söyledi. Beyoğlu, ”Üzerimize düşeni yaparak imkan sağladık, gençlerimizin önünü açtık. En kalbi duygularımla eğitim hayatlarında kendilerine sonsuz başarılar diliyorum” dedi.(İHA)

Diyarbakır’da öğrenciler belediyenin desteğiyle hayallerine kavuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir