Diyarbakır’da şimşekler geceyi aydınlattı

şimşek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da gece etkili olan gök gürültülü sağanak kenti saatlerce etkisi altına aldı. Diyarbakır’da gece etkili olan gök gürültülü sağanak kenti saatlerce etkisi altına aldı.

Yağışla birlikte çakan şimşekler geceyi gündüz gibi aydınlattı. Gökyüzünde şimşeklerin adeta dans ettiği anlarda muhteşem görüntüler ortaya çıktı. Diyarbakır’da gece başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden gök gürültülü sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Zaman zaman yağan doluyla birlikte yollarda su birikintileri oluştu, trafikte aksamalar oldu. Araçların güçlükle ilerlediği anlarda, trafik ekipleri olası kazaların önüne geçebilmek için yoğun çaba sarf etti. Meteoroloji verilerine göre, Diyarbakır ve çevresinde son 24 saatte metrekareye yaklaşık 30 kilogram yağış düştü. Yetkililer, yağışların birkaç gün daha devam edeceğini belirtti. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, oluşan su birikintilerine müdahale etti. Köprü altlarında oluşan su birikintilerinin içinde kalan 3 araç ekiplerin yardımıyla bulundukları yerden çıkarıldı. Sağanağın saatlerce etkili olduğu Diyarbakır’da çakan şimşekler geceyi gündüz gibi aydınlattı.

Çiftçiler mutlu uzun zamandır yaşanan kuraklık sonrası yağan yağmur çiftçilerin de umudu oldu. Diyarbakır ziraat odası yetkilileri, ‘uzun bir süredir beklediğimiz yağmur yağdı. Çünkü kuru olan arazilere tohum atılamıyordu. Bu yağmurlar adeta ilaç gibi geldi. Yetersiz ama en azından tohumun atılması için önemli. Beklentimiz yağmurların bundan sonrada devam etmesi dedi. (Haber Merkezi)

Diyarbakır’da şimşekler geceyi aydınlattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir