Diyarbakır’daki köy okulunun kütüphane ihtiyacı gideriliyor

kütüphane
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da başlatılan “Sağlıklı bir gelecek için kitap okumalı ve okutmalıyız” projesi kapsamında 100 köy okulunun kütüphane ihtiyacı gideriliyor.

Diyarbakırlı yazar Devran Sinanoğlu’nun yürüttüğü “Sağlıklı bir gelecek için kitap okumalı ve okutmalıyız” Projesi kapsamında bugüne kadar 60 köy okulunuza 43 bin 550 kitap ve 2 bin öğrenciye ise çanta, defter, silgi vs. gibi kırtasiye ürünleri dağıtıldı.

Kimseden para istemiyoruz

Konuya ilişkin açıklama yapan Sinanoğlu, iş insanların desteğiyle projede iyi bir seviyeye geldiğini belirterek 60 köy okuluna yapılan destek sonrası hedeflerinin 40 köye daha yardım götürmek olduğunu söyledi. Sinanoğlu, “Projemize destek olan herkese öğrenci kardeşlerim adına teşekkür ediyorum. Biz kimseden para istemiyoruz. Yardımcı olmak isteyen olursa sosyal medyadan bize ulaşabilir. Bize kitap, defter, kalem gibi ürünleri ulaştırabilirler. Duyarlı insanlara toplumumuzun ihtiyacı var.” dedi. İş insanlılardan Ramazan Ava, İrfan Erdoğmuş ve Abdullah Sürücü sosyal sorumluluk projesine destekte bulundular. Ramazan Ava 17 bin kitabı, 825 öğrenciye kırtasiye ürünü, İrfan Erdoğmuş 250 kitap 1000 öğrenciye kırtasiye ürünü ve Abdullah Sürücü ise 400 kitap 50 öğrenciye kırtasiye ürünü ile projeye katkıda bulundu.

En büyük yatırım geleceğe yapılan yatırımdır

İş insanlarına seslenen Ramazan Ava, bu tarz projelere destek olmaları için çağrıda bulundu. Ava, “Diyarbakır’da 100 köy okulunun kütüphane ihtiyaçlarını gidermek, farkındalık yaratan bir sosyal sorumluluk projesidir. Özellikle çocuklara yönelik olması farklı bir anlam ifade ediyor. En büyük yatırım geleceğe yapılan yatırımdır ve bizim geleceğimiz de, yarınlarımız olan çocuklarımızdır. Biz geleceğimize yani çocuklarımıza en güzel yatırımı yapmak için uğraşıyoruz. İlim ve bilim yolunda yürümek için bilgiye ihtiyaç vardır. Bilginin yolu da okumaktan geçiyor. Siz okudukça bilginiz artar, hayalleriniz zenginleşir, hedefleriniz ve kararlarınız netleşir. Daha güzel yarınlar istiyorsak, çocuklarımıza iyi bir kültür terbiyesi ile okuma kültürünü aşılamalıyız. Okumak bir kültürdür. Bu kültürü çocuklarımıza kazandırırsak onların geleceği için büyük bir yatırım yapmış olacağız. İş insanlarına sesleniyorum şehrimizi, geleceğimizi ilgilendiren bu ve buna benzer projeleri destekleyeyim, katkıda bulunalım.” Diye konuştu.

Çocuklara umut olun

Çalışmalar ile ilgili konuşan İrfan Erdoğmuş, “Şehrimizin ve insanlarımızın sosyal ve ekonomik durumları pek iç açıcı değil. Bizde gücümüz nispetinde karınca kararınca insanlarımızın hayatına dokunmaya çalışıyoruz. Küçük dokunuşlarla insanların hayatlarını güzel bir şekilde şekillendirebiliriz. İmkânı olan herkese sesleniyorum insanların hayatlarına dokunun, onların yaşamlarını güzelleştirin, çocuklara umut olun. Bu ve buna benzer çalışmalara katkıda bulunun. Bir tohum toprağa düştüğünde, bir başak veriyor ve o başağın için onlarca ürün bulunuyor. Siz bugün bir çocuğa yardımcı olursanız, o da zamanı geldiğinde çok kişiye ve memleketine yardımcı olur, katkıda bulunur.” Şeklinde konuştu.

Çocuklarımıza katkıda bulunun

Projeyi destekleyen Abdullah Sürücü ise, “Proje güzel, köy çocuklarına ve ihtiyacı olan köylere yönelik olması çalışmanın güzelliğine güzellik katıyor.  Herkes ormanları sever. Ormanları oluşturmaya ilkin fidan dikmek ile başlanır. Herkes bir fidan dikmiş olursa etraf yemyeşil olur, hava temizlenir, şu temizlenir ve daha yaşanılabilir bir hayat olur. Daha hayatın fidanı olan çocuklarımıza katkıda bulunduk ve elimizden geldikçe katkıda bulunmaya da devam edeceğiz. İş insanlarımıza sesleniyorum. Sizlerde daha yaşanılabilir bir hayat için çocuklarımıza katkıda bulunun.” dedi. (Haber Merkezi)

Diyarbakır’daki köy okulunun kütüphane ihtiyacı gideriliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir