Diyarbakır’daki küçük sanayi siteleri taşınıyor

diyarbakır dtso desob
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da Ticaret Odası ve Esnaflar Odasına kayıtlı olan küçük sanayi siteleri Oğlaklı’daki Karacadağ Küçük Sanayi Sitesine taşınıyor.

DTSO ve DESOB’a kayıtlı esnafların başvuru yapması için duyuru yapılırken, odalara kayıtlı olmayan esnafların bundan yararlanamayacağı vurgulandı.

Odalara kayıtlı olmayan esnaflar yararlanamayacak

Kent merkezinde bulunan küçük sanayi sitelerinin taşınmasına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Bilindiği üzere modern bir kent olma yolunda hızla gelişme kaydeden Diyarbakır’da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin işbirliği ile 2018 yılında başlatmış olduğumuz çalışmalarla Diyarbakır ili, Bağlar İlçesi, Oğlaklı Mahallesi sınırları içerisinde toplam 2560 dekarlık bir alan tahsisi yapılmıştır. Bu alan üzerinde yapılacak yeni Karacadağ Küçük Sanayi Sitesi ile kent merkezinde kalan 1’inci, 2’nci, ve 3’üncü KSS’lerde bulunan işletmelerimizin modern ve daha iyi şartlarda hizmetlerini yürütmelerini sağlamak amacıyla DTSO ve DESOB tarafından bir çalışma komisyonu kurulmuş mevcut KSS’ler ile sürekli işbirliği içerisinde hareket edilerek görüş ve önerileri titizlikle değerlendirilmiştir. Karacadağ Küçük Sanayi Sitesi çalışmalarına sadece Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne kayıtlı 1’inci, 2’inci ve 3’üncü Küçük Sanayi Sitesinde faaliyette bulunan üyeler faydalanabilecektir” denildi.

Küçük sanayi sitesi esnafları DTSO ve DESOB ile irtibata geçmeli

Karacadağ Küçük Sanayi Sitesi için yapılacak başvuruya ilişkin olarak ise açıklamada şu bilgiler paylaşıldı: “ Karacadağ KSS’de Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı üyeler Kimlik Fotokopisi, Faaliyet Belgesi ve vergi levhası ile DTSO’ya, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkalar Odaları Birliği’ne kayıtlı üyeler ise Kimlik Fotokopisi, Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve vergi levhası ile DESOB’a ön başvuru formunu doldurarak ön başvurularını tamamlayacaklardır. Bu kapsamda Karacadağ Küçük Sanayi Sitesi çalışmalarında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği dışında herhangi bir ilgisi ve kurumsal işbirliği bulunmayan çıkar gruplarına riayet edilmemesi, bu gibi durumlarla karşılaşılması halinde daha doğru bilgi edinmek için Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası veya Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile irtibata geçilmesi konusunda kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.” (Haber Merkezi)

Diyarbakır’daki küçük sanayi siteleri taşınıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir