Diyarbakırlı kadın girişimci ARBE Chocolate ile çikolatada sınırları zorluyor

ARBE Chocolate
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakırlı kadın girişimci Sevgi Dahan, 2 yıldır imalatını yaptığı katkısız doğal çikolatalarını ARBE Chocolate markasıyla satışa sunuyor.

Haber: Berna Kardaş

ARBE Chocolate katkısız ve doğal ürünleriyle ilk mağazasını açtı

ARBE Chocolate markası ile ilk mağazasını açan Sevgi Dahan, 5 çalışanı ile çikolatada sınırları zorluyor.

ARBE Chocolate diyarbakır
ARBE Chocolate Diyarbakır Kayapınar

Kadın girişimcilere destek olduğu sürece kadınların her alanda başarılı olacaklarına inandığını ifade eden Dahan, desteklerinden dolayı Kayapınar Belediyesi Başkan Vekili Ünal Koç ve DTSO Başkanı Mehmet Kaya’ya teşekkürlerini ifade etti.

ARBE Chocolate Diyarbakır Kayapınar’da üretim ve satış mağazası açılışını yaptı.

Açılışa, Kayapınar Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTDO) Başkanı Mehmet Kaya, CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel ve davetliler katıldı.

ARBE Chocolate sevgi dahan
ARBE Chocolate işletme sahibi Sevgi Dahan

‘Kendi markamızla çikolatalarımızı satışa sunuyoruz’

ARBE Chocolate işletme sahibi Sevgi Dahan, yeni mağazasının açılışına ilişkin şunları söyledi: “İlk şubem daha önce Mezopotamya mahallesindeydi. İmalathane küçük geldiği için yeni yere taşınma gereği duyduk. Üst kat imalathane, alt kat ise satış yeri. Kendi ürünlerimizi artık kendi adımızla satmak için bu yeri tercih ettik. Daha önce sadece toptan veriyorduk ama artık kendi ürünümüzü markamızın adıyla sunuyoruz.”

‘Ürünlerimiz tamamen doğal, hiçbir katkı yok’

Diyarbakır’ın çikolatada iddialı markası olan ARBE Chocolate 2 yıldır piyasada ama ilk defa kendi adıyla hizmet vermeye başladı. Toptan satış yaptıkları için markalarının pek öne çıkmadığını ifade eden Dahan, şöyle konuştu: “Küçük bir teşhir alanı yarattık burada. İnsanlara daha doğal çikolatanın olabileceğini gösterebilmek için bu mağazayı açtık. Şuan 5 çalışanımız var. Pandemi sürecinden kaynaklı hijyene konusunda çok titiz davrandığımız için imalathaneye kimseyi almıyoruz. Farklı tatlar deniyoruz. Bizim ürünlerimiz tamamen doğal,  hiç bir katkı maddesi yok. Çikolatanın raf ömrünü uzatacak her hangi bir katkı maddesi ürünlerimizde yok. Yaptığımız çikolatalar insanların rahatlıkta tüketebilecekleri ve çocuklarımıza gönül rahatlığıyla yedirebileceğimiz ürünler.”

ARBE Chocolate sevgi dahan
ARBE Chocolate mağaza açılışı

‘Kebap dışında her şeyle çikolata olur’

Çikolata çeşidinde sınır tanımadıklarını ifade den Dahan, “Çikolatada sınır yok, tamamen hayal dünyasıyla alakalı. Kebap dışında her şeyle çikolata olur. Toptan olduğumuz için insanlar pek bizi tanımıyordu. Şuan ise hedefimiz biraz daha yaygınlaşmak, tanınmak. Fiyatlarımız piyasaya göre epey uygun. Çünkü imalathane bize ait olduğu için ekstra bir fiyat eklemiyoruz. Ürünlerimizde açılışa özel indirimlerimiz de var” diye belirtti.

diyarbakır

Kadın girişimcilere destek verilmeli

Kayapınar Belediyesi Başkan Vekili Ünal Koç’un kadın girişimcilere ciddi anlamda desteği olduğunu sözlerine ekleyen Dahan,  “Kayapınar Belediyesi Başkanı Ünal Koç ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya bizden desteklerini esirgemeyeceklerini ifade ettiler. Onlar yanımızda oldukları sürece biz her şeyi yapmaya hazırız. Diyarbakır’daki kadınların genel problemi desteğe ihtiyaçlarının olmasıdır. Eğer kadın girişimcilere gerekli destek verilirse benim memleketimdeki bütün kadınların başarılı olacağına inanıyorum”

Diyarbakırlı kadın girişimci ARBE Chocolate ile çikolatada sınırları zorluyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir