Diyarbakırspor 3-0 hükmen galip sayıldı

Diyarbakırspor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakırspor, ligin ikinci haftasında deplasmanda oynadığı ve olaylı geçen Muş Belediyespor maçında hükmen galip sayılarak 3 puanın sahibi oldu. Diyar, bu sonuçla puanını 4’de yükselterek 6. Sıraya yer aldı.

Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde (BAL) 1.Bölge 2.Grup’ta mücadele eden Diyarbakırspor, deplasmanda Muş Belediyespor ile karşılaştı. Karşılaşmanın uzatma bölümlerine kadar 1-1 beraber süren maçın son anlarında olayların çıkması üzerine maç tatil edildi. Çıkan olaylarda Diyarbakırspor teknik direktörü ile takımın birçok oyuncusu uğradıkları saldırı sonucu yaralanmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklama şöyle, “Futbol Müsabaka Talimatı 19. maddesinin 1. fikrasında “Müsabaka hakemi; Müsabakanın, kulübün futbolcusu, yöneticisi, teknik adamları ile diğer kişilerin… hakeme veya rakip takım futbolcu ve mensuplarına fiili eylemde bulunmaları, kavgaya sebebiyet vermeleri ve bu eylemleri dolayısıyla müsabakanın oynanamaması veya devam edilmesi olanağının kalmaması”, “Seyircilerin stadyum düzen ve disiplininin ya da müsabakanın olağan akışı içinde oynanmasına veya güvenliğin sağlanmasına ilişkin kuralları bireysel veya toplu bir biçimde ihlal etmeleri sonucunda müsabakanın oynanması veya müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması, hallerinde müsabakayı tatil ettiğini ilan eder”, denilmekte, aynı maddenin 3. fikrasında yer alan “Bu hallerde TFF Yönetim Kurulu, ihlali gerçekleştiren takımlardan birinin veya herikisinin hükmen yenik sayılmasına karar verebilir…” hükmü çerçevesinde, müsabakanın 90+5. dakikasında Muş Belediye Spor takımına mensup taraftarların sahaya girerek rakip takım oyuncularına saldırmaları sonucu çıkan saha olayları nedeniyle müsabakanın tatil edilmesi uygun görülerek; anılan müsabakada Futbol Müsabaka Talimatı 23. maddesinin 4. fikrası uyarınca Muş Belediye Spor takımının (3-0) hükmen yenik sayılmasına, Diyarbakırspor takımının (3-0) hükmen galip sayılmasına karar verilmiştir.” (Haber Merkezi)

Diyarbakırspor 3-0 hükmen galip sayıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.