Diyarbakırspor Ķulübü Başkanı Aydın: Kaybedecek bir yılımız daha yok

diyarbakırspor siyabend aydın
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Siyabend Aydın, kulüp hakkındaki görüşlerini belirterek gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Haber: Emine Evirgen

Aydın, “Bu sene Diyarbakırspor’umuzun sürpriz kadrosuyla birlikte, sil baştan bir mücadele içine gireceğiz. İnancım odur ki sizlerde gördüğüm geçen sezonda ki coşkunun daha fazlasını göreceğim. Çünkü bizim kaybedecek bir yılımız daha yok. Bu genç kardeşinizin tek bildiği, bu şehrin en büyük dinamiğine yeni bir soluk, yeni bir vizyon getirmek. Dedikodulara, güzide kulübümüze yapılan çirkin ithamlara aldanmayın. Bizleri yalnız bırakmayın dostlarım. Ondan sonrasını bu genç kardeşinize, bu ekibe, bu futbolculara bırakın. Hepinizi en kalbi duygularımla, özlemle selamlıyorum. İnşallah yakında tekrar bir arada olacak, gülecek eğlenecek, yeni bir baharı birlikte karşılayacağız” dedi.

“Diyarbakırspor’umuzu hak ettiği yerlere getireceğiz”

Yeşil-kırmızı efsane takımın başkanı Siyabend Aydın, kulübün yeni dönem yönetim kadrosundaki değişim ihtiyacına vurgu yaparak yeni ve güçlü bir ekiple yola devam ettiklerini söyledi.

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Futbol Liginden 3. Lige yükselme maçlarında oynadığı 9 karşılaşmanın 8’ini kazanarak finale kadar yükselen Diyarbakırspor, son maçı şanssız bir şekilde kaybederek 3. Lig kapısından geri dönmüştü.

Bu yıl Diyarbakırspor kulübünün yeni dönemde yapacaklarını açıklayan Başkan Siyabend Aydın:

“Biz Diyarbakırspor’un sahibi değil emanetçileriyiz. Her zaman bunu vazife edindik. Hep birlikte çok üzüldük. Ancak gelinen noktada yeni bir sezon, yeni umutlar yepyeni bir yönetim, teknik heyet ve oyuncu kadrosuyla hazırlanarak Diyarbakırspor’umuzu hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

Diyarbakırspor’un genç başkanı Siyabend Aydın, geride kalan sezona ilişkin kısa bir değerlendirme yaparken takımın geleceği ile ilgili olumlu mesajlar verdi.

diyarbakırspor siyabend aydın
Diyarbakıspor Başkanı Siyabend Aydın

Diyarbakırspor’un sahibi değil, emanetçileriyiz

53 yıllık köklü bir tarihe sahip Diyarbakırspor’u hak ettiği yerlere getirmek için canla başla çalıştıklarını belirten Aydın şunları söyledi:

“Gelinen noktada yönetim, teknik heyet, futbolcular ve taraftarımızla Diyarbakırspor’u hak ettiği yere getireceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.” 

Başkanın emeği çok büyük

Bölgesel Amatör Futbol Liginde (BAL) mücadele eden Diyarbakırspor’a başta Aydın ailesi olmak üzere Kulüp Başkanı Siyabend Aydın gerek maddi ve gerekse manevi olarak çok destek verdi.

53 yıllık mazisi olan kulübün tekrar profesyonel liglere dönmesi için gecesini gündüzüne katarak çok çaba harcayan Aydın, “Verdiğimiz mücadele tekrar profesyonel liglerde yeşil-kırmızılı takımımızı görebilme mücadelesidir. Bizler yönetimden, teknik ekibe, futbolcusundan taraftarına kadar süper lig isteği ile mücadele edeceğiz. Temelleri sağlam aidiyet duygusundan kopmayan bir Diyarbakırspor hayalî ile bu yıl 3. Lige çıķıp, takımımızı hak ettiği yerde görmek istiyoruz. Yarım asırlık köklü bir mazisi olan bu kulübe herkesin sahip çıkmasını istiyor, yeni sezon için başta takımımız olmak üzere, tüm kulüplere başarılar diliyorum.” dedi.

Diyarbakırspor Ķulübü Başkanı Aydın: Kaybedecek bir yılımız daha yok

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir