DTB ve DTSO’dan müşterek toplantı

dtb dtso
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Oda/Borsa Müşterek toplantısının 7.si gerçekleştirildi. Toplantıda Oda ve Borsanın müşterek çalışmalarıyla kentte yapılabilecek projeler ile planlanan çalışmalar karara bağlandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) , Odalar ve Borsalar kanunu gereği dört ayda bir yapılması gereken Oda/Borsa Müşterek toplantısına Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Oda/Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri ve  Genel sekreterleri katıldı.

dtso dtb toplantı
DTSO ve DTB’den ortak toplantı

Birlikte çalışmalar sürecek

Diyarbakır Ticaret Borsasında gerçekleştirilen toplantıda Konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Kentin ve Oda ve Borsa Üyelerinin gelişimi için ortak çalışmalar yürüttüklerini belirterek, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odamız ile Diyarbakır Ticaret Borsamız ticarette ve sanayide ağırlığı olan, tarımsal üretimde de önemli bir yeri olan Diyarbakır’ın her alanda gelişimi için birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’ dedi.

Toplantılar düzenli olacak

Yeşil, “Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Oda ve Borsa olarak ilimizde Kovid-19 salgınının ticari hayata etkilerini hep birlikte asgariye indirmek için çalışmalarımızı sürdürdük. Birlikte düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Oda/Borsa Müşterek toplantılarımızda almış olduğumuz kararlar ile atacağımız adımlarla normalleşme sürecinde ilimiz, Üyelerimiz ve Diyarbakır iş camiamız için faydalı olacağımıza inanıyorum. Bu nedenle burada alınacak kararların şimdiden ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

‘Diyarbakır’da bir sivil toplum birlikteliği var’

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise Oda ve borsanın birlikteliğinin, geçmişten gelen bir kültür olduğunu dile getirdi.  Bu birlikteliği kurumsal birlikteliğe dönüştürmenin önemine değinen Kaya, “Diyarbakır’da bir sivil toplum birlikteliği var, bu birliktelik kamu çalışmalarını da tetikliyor” dedi.

Kaya, Lojistik Merkez çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek ihale sürecinin neticelenmesini beklediklerini belirtti. Bu alanda özellikle pamuk Lisanslı Depoculuk kurulmasına yönelik Oda ve Borsa olarak ortak şirket kurulacağını belirtti.

‘DTSO ile DTB ortaklığında yapılacak çalışmalar karara bağlandı’

Yapılan konuşmaların ardından Oda/Borsa Müşterek toplantısının 7.sı gerçekleştirildi. Toplantıda İlimizde kurulması planlanan Lojistik Merkez çalışmaları, Lojistik Merkez bünyesinde kurulması düşünülen Hububat ve Pamuk Lisanslı depoculuk ile ilgili yapılan çalışmalar, Bölge İstişare Toplantısı, Arabuluculuk Semineri, Antalya, İzmir ve İstanbul illerinde düzenlenecek Fuar Organizasyonları hakkında, DTSO ile DTB ortaklığında yapılacak çalışmalar karara bağlandı. (Haber Merkezi)

DTB ve DTSO’dan müşterek toplantı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir