Erdoğan “ Millet aç diyorlar, Biz ekonominin kitabını yazdık”

Erdoğan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan, katıldığı programda ekonomi konusuna değindi. 1915 Çanakkale Köprüsü’ndeki istihdam sayısına işaret eden Erdoğan, “Millet aç diyorlar. Biz ekonominin kitabını yazdık.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7’nci Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması programında konuştu. Erdoğan, programdaki konuşmasında ekonomiye dair mesajlar verdi.

Ekonomi

1915 Çanakkale Köprüsü’nü anlattı

Yapımı süren 1915 Çanakkale Köprüsü’nden bahseden Erdoğan, “Şimdi bu köprüden 6 dakikada karşıdan karşıya geçeceğiz. Bu nasıl yapıldı? Burası 2 milyar 400 milyon euroya çıkmış olan bir köprüdür.” dedi.

“Ekonominin kitabını yazdık, yazmaya devam ediyoruz”

Köprünün Yap-İşlet-Devret modeliyle inşa edildiğini hatırlatan ve ‘millet aç’ söylemlerine değinen Erdoğan, “Burada 5 bin kişi çalışıyor. Millet aç diyorlar. Bu mesele, ekonomide kafanız nasıl çalışıyor, buna bakıyor. İşte biz bu noktada ekonominin kitabını yazdık, yazmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasının diğer bölümünde şunları söyledi: “Memur-Sen’in kurucu genel başkanı, gönül adamı Mehmet Akif İnan’ı rahmetle yad ediyorum. Memur-Sen kamu görevlilerimizin haklarını savunmanın yanında, ülkemizde ve tüm dünyada hakkın, adaletin ve özgürlüklerin gür sesi oluyor.

Memur-sen mesajı

İdeolojik sendikacılıkla arasına mesafe koyan Memur-Sen darbe ve vesayete dönük tüm teşebbüsler karşısında dik bir duruş sergilemiştir. Memur-Sen, ülkemizi ve milletimizi ilgilendiren her kritik hadisede onurlu bir tavır takındı.(Haber Merkezi)

Erdoğan “ Millet aç diyorlar, Biz ekonominin kitabını yazdık”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.