Ergani Ticari Taksi Kooperatif Başkanından açıklama

UMKE
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ergani Ticari Taksi Kooperatif Başkanı Fehmi Solmaz “Bizim çabalarımız sonucu şehir master planı yapıldı, akabinde bizlerin mağdur olduğu bir sonuç çıktı.”

Süleyman Aydın/ Özel

UMKE

“Ticari Taksi Plakalarıyla ilgili çalışma yapmalarını bekliyoruz

Ergani Ticari Taksi Kooperatif Başkanı Fehmi Solmaz: “ Ticari Taksi Plakası Çalışmalar bu aşamaya gelsin, bizler amme hizmeti yaptığımız ulaşım hizmetlerini hem sürdürelim, hem de artık devletimize vergimizi verelim derken, bize karşı kin sezildiğini açılan ihale şartnamesinde sezdik” dedi.

Kooperatif Başkanı Fehmi Solmaz : ”Devletten her vatandaş şefkat eli görmektedir.  Kaldı ki, yıllardır ihmal edilen ulaşım konusunda bizler hizmet verdik. Cezalar yedik, vergimizi ödedik. Kazanç noktasını sorarsanız, asgari ücretin yarısı kadar ya etti, ya etmedi. Personel işine, acil işi olanlar, hastaneye hastasını yetiştirenler varken ne yapıldı? Diğer yönetimleri demeye gerek yok, en azından 2 yılı göz önünde bulundurursak ve ulaşım konusunda hizmet eksikliğini adeta bizim çok fazlaca çaba ve ısrarımızla kabullenmek zorunda kalanlar kooperatifleri devre dışı bırakarak, çok yüksek bedelle şahıslara satmak üzere ihale açtılar. Anılan hizmet eksikliğinin olduğunu gündeme getiren biz değil miydik? Sizi de ziyaret etmek suretiyle durumu anlatınca siz yuvarlak cümlelerle pasife düşürmediniz mi? Hal böyleyken durumun eksikliğini ve gerekliliğini her platformda dile getiren, Sayın Vali’mizin de görmesini sağlayan bizler değil miydik? Netice de bizlere reva görülene bakın. Süleyman Soylu’ya ulaştık.  Bizim, kooperatifleri bir araya getirip eşit bir şekilde paylaştırın, makul bir bedelle çalışmaya başlayalım önerimizi dikkate alarak çalışma yapmalarını bekliyoruz.  Belediye çalışmalarından kıymetli ve fazlaca bir vakit ayırarak, emek ve iyi bir bedelle ve kendinden menkul çalışmalarının isabetsiz olduğunu gördük. Ne ihalelere ilgi oldu, ne de başarılı oldu. Peki, onca zaman, emek ve bedelin sonucunun karşılığının hesabını kim verecek? Hizmet olması sonucu olabiliyorken, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan vaziyetin hebasının hesabı sorulmayacak mı? Bir an önce yanlıştan dönülmesi devletimizin vatandaşına asaleti ve şefkati olacaktır.”

Fehmi SOLMAZ

“Kooperatif güçlerinin birleşmesi istihdamın oluşmasıdır”

Cihan Oruç

S.S Ergani Taşıma ve İşletme Kooperatifi Başkanı Cihan Oruç: “  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan Bey ve Ulaştırma Koordinasyon Merkezi Daire Başkanı ile ilgili geldiği günlerde görüşenlerden biri benim. İyi bir daire başkanı getirdiklerini ve sorunu çözeceklerini belirtirken biraz bekleyin demelerinden de açıkçası önemsemediğini gördüm. İki yıl sonra kooperatifleri devre dışı bıraktı. Belirlenen bedel ve yöntemden kinaye görüyoruz. Size Torku örneğini vermek isterim. Küçücük üreticilerden başladılar, şimdi milyonların birlikteliği, muazzam bütçe, istihdam kalkınma ve ihracati Kooperatif kurulurken resmi kurumda Ayhan Bey gibi, biri çıkıp devre dışı bırakmaya yeltense ve ilk etapta çok az para kazanacağı işleri için çok fazla gelebilecek bir maliyeti şart koşsaydı ne olurdu. Kooperatif dediğiniz güçlerin birleşmesi ile istihdamın oluşması, kalkınma ve hizmetin olmasıdır. Küçükten başlayarak araba fabrikasına gidecek ihtimallerdir. Ama Ergani gibi küçük bir ilçede plaka çıksa bile en fazla araçla birlikte asgari ücreti kazabilenlerin 29 yıldaki gelirini törpülemek nasıl fayda sağlar ki? Yani ilçede muazzam bir meblağı betona gömeceksiniz ve çıkıp devlet eliyle oluşturacaksınız? Sonra da Değerli Cumhurbaşkanımız dilediği kadar çıkıp kalkınma ve yatırımdan bahsetsin. Bir an önce devletimizin şefkat elini ortaya koyarak kooperatifleri itibarsızlaştırma manasına gelen devre dışı bırakmadan vazgeçilmelidir. Makul bir bedelle tahsisimiz yapılmalı ki, bizler kooperatiflerimizin gücü ile Ergani’mizi kalkındıralım.”

Ergani Ticari Taksi Kooperatif Başkanından açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir