Euro Politika dijitalde güçlenerek yoluna devam ediyor

Euro Politika
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Birliği Politikaları Dergisi Euro Politika Ocak 2016’da başladığı yayın serüvenini dijitale güçlü bir şekilde uyum sağlayarak güçlü bir şekilde sürdürüyor.

Berna Kardaş/ Özel Haber

Avrupa Birliği Politikaları Dergisi Euro Politika Ocak 2016 tarihli ilk sayısıyla yayın hayatına başladı. İki aylık periyotlarla basılı olarak yayınlanan dergi, yılda bir gerçekleştirilen organizasyonlar (yuvarlak masa toplantısı ve panel) sonrası özel sayı kitap yayınları ile Avrupa’nın gündem ve analizleri ile takipçileri karşısına çıkıyor.

EURO POLITIKA (1)

Yusuf Ertuğral’ın yayın yönetmenliği yaptığı derginin baş editörlüğünü ise Ali İzzet Keçeci yürüyor. Euro Politaka’nın dış haberler sorumluluğunu Nilfem Baykan üstlenirken, bülten editörü olarak Hazal Yılmaz ve akademi editörü olarakta Beril Hakverir Kutman görev üstleniyor.

“Europa ve Zeus’un yolundan Avrupa Birliği politikalarına uzanan alanda EURO Politika…”

Avrupa Politikaları dergisi Euro Politika’nın ilk sayısını ve dergiyi çıkarma amaçlarını baş editör Ali İzzet Keçeci şöyle özetliyor: “Güzelliği dillere destan Fenikeli Europa’nın boğa kılığına giren Zeus tarafından kaçırılmasının üzerinden uzunca bir zaman geçti. Bu sürede pek çok medeniyet tarih sahnesine çıktı ve indi, o günden bugüne çok şey değişti ancak Europa’nın ayak bastığı topraklara verilen isim değişmeden bugünlere geldi. Avrupa kıtasının isim hikayesi işte böyle başladı, modern Avrupa’nın doğuşu ve onun politik hayatı ise bu kadar tatlı bir kaçırma hikayesine hiç benzemedi. Savaşlar, göçler, işgaller, sömürgeler, yeniden doğuş, modern sanat, medeni kuramlar birbirini izledi. İşte bizde tam buradan başlayıp bugünlere gelecek bir yol izlemek istedik ve Europa ve Zeus’un yolundan Avrupa Birliği politikalarına uzanan alanda EURO Politikayı çıkarmayı düşündük. Bir avuç idealist akademisyen ve akademisyen adayının bir araya gelmesi ile oluşan bu yayın ne kadar yayın hayatında kalır bilinmez ancak, her başlangıç güzellikleri ve iyi dilekleri beraberinde getirir. Bilinmeyeni ortaya koymak ya da yeni bir şey keşfetmek gibi bir iddiamız yok, ancak olan üzerinden farklı bir pencere açmak ve Euro Politika olarak Avrupa Politikalarına ışık tutmak, bunu yaparken de akademik etik ve bilimsel bilginin ışığı dışında bir kaygımız olmadığını da belirtmek isteriz.”

dergi

Euro Politika dijitale adapte olmanın çabasında

Dergi, 2020 yılının başlarında dijitale uyum sağlama ve daha fazla mecralarda seslenme adına EUROPolitika NEWS olarak Podcast ve YouTube kanalarında da içeriklerimizi üretmeye başladı. Aynı zamanda iki haftada bir Avrupa’nın gündem ve analizlerin yer aldığı bülteniyle Aposto! platformunda okuyucuların karşısına çıkıyor. (Haber Merkezi)

Euro Politika dijitalde güçlenerek yoluna devam ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir