Gazi Yaşargil’de Yeni doğan ve Çocuk beyin cerrahi ameliyatlarında altın dönem

Gazi Yaşargil
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sıklıkla görülen Çocukluk çağının cerrahi gerektiren Beyin, omurilik ve sinir hastalıklarıyla ilgilenen Pediatrik Nöroşirürji branşında adeta altın dönem yaşanıyor.

Hastanede daha önce görevde olan Dr. Öğretim Üyesi Pınar Aydın Öztürk ve ekibe yeni katılan Uz. Dr. Abdurrahman Arpa, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki bu tür vakalara anında müdahale ederek, en kısa sürede ameliyatlarını da başarılı bir şekilde gerçekleştiriyorlar.

Gazi Yaşargil’de pediatrik Nöroşirürji ameliyatları yapılıyor

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Muhammed Asena, Pediatrik Nöroşirürji Polikliniğinde görevli uzman Dr. Abdurrahman  Arpa ve Dr. Öğretim Üyesi Pınar Aydın Öztürk’ün nöroşirürji tanı ve ameliyatlarını yaptıklarının altını çizerek, “Hastanemiz ek binası Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları bünyesindeki Yenidoğan yoğun bakımı ile koordineli bir şekilde çalışarak yenidoğan  bebeklerimize en kısa sürede, en geç ertesi gün, cerrahi müdahaleleri yapılmaktadır. Sadece Diyarbakır değil birçok çevre illerdeki hastalara da hizmet etmekteyiz” diye konuştu.

Nöroşirürji hastalıkların bir kısmının konjenital (doğuştan) olan hastalıklar olduğunu ifade eden Doç. Dr. Asena, “Hidrosefali (beyinde su toplanması), meningosel-meningomyelosel (omuriliğin doğuştan gelişememesi), ensefalosel (beyin dokusunun kafatasındaki bir boşluktan kese şeklinde dışarı fıtıklaşması) bu hastalıklardan bazılarıdır. Bu hastalıklar çoğu zaman ivedi müdahale gerektirir” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Gazi Yaşargil’de Yeni doğan ve Çocuk beyin cerrahi ameliyatlarında altın dönem

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir