Hakkımızda

Yeniden Günaydın Gazetesi’nde yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı GÜNAYDIN BASIN YAYIN GAZETECİLİK ANONİM ŞİRKETİ’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemez.

Diyarbakır’ın 10’uncu yerel gazetesi Yeniden Günaydın gazetesi 1 Temmuz 2021 tarihli ilk sayısıyla yayın hayatına başlamıştır. Diyarbakır yerelinde yayın yapan gazete sayısı Yeniden Günaydın gazetesi ile birlikte 10’a yükselmiş oldu.

Gazetemiz, Diyarbakırlı iş insanı Ahmet Aydın tarafından kurulmuştur. Diyarbakır’da yayın yapan eski Yeni Yurt gazetesinin sahiplerinden emekli öğretmen İbrahim Evirgen’in Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendiği gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ise Diyarbakırlı genç kadın gazetecilerden Berna Kardaş’tır.

Gazetenin sayfa sekreterliğini ise yılların basın emekçisi Ali Vuranel’in yaptığı Yeniden Günaydın gazetesi, ilk sayısının manşetine Diyarbakır’daki STK’ların vatandaşta aşı farkındalığı yaratmak için yaptığı “Tedirgin olma, aşı ol” çağrısı ile başlamıştır.