HDP’den asgari ücret önerisi

hdp
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, asgari ücretin 5 bin lira olmasını ve vergiden muaf tutulmasını önerdi. Ayrıca en düşük emekli maaşının 4 bin lira olması gerektiğini belirten Paylan, geliri olmayan vatandaşlara da aylık 2 bin lira asgari gelir desteği verilmesini talep etti.

Paylan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, TBMM’de 2022 yılı bütçe görüşmelerinin başlayacağını anımsattı. “Sarayın bütçesine karşı, halkın taleplerini toplamak üzere halkla birlikte olduklarını” ifade eden Paylan, ülkenin dört bir tarafında çeşitli sosyal kesimlerle görüştüklerini anlattı.

Asgari ücretin 5 bin lira olmasını önerdi

Paylan, partisinin “halkın bütçesi politika metni” hazırladığını belirterek, buna göre asgari ücretin 5 bin lira olmasını ve vergiden muaf tutulmasını önerdi.

En düşük emekli maaşı 4 bin lira olmalı

En düşük emekli maaşının 4 bin lira olması gerektiğini ifade eden Paylan, geliri olmayan vatandaşlara da aylık 2 bin lira asgari gelir desteği verilmesini talep etti. Aylan, küçük esnafa 50 bin lira hibe ve kiradakilere kira desteği verilmesi

Küçük esnafa destek talebi

Ulaşım, sağlık, eğitimin de ücretsiz olması gerektiğini söyledi. Paylan, 3600 ek göstergenin de hemen verilmesini istedi. (Haber Merkezi)

HDP’den asgari ücret önerisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir