İstanbul’da fırtına sebebiyle motosiklet ve elektrikli scooter kullanılamayacak

İstanbul-motosiklet-fırtına
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da şiddetli fırtına sebebiyle bugün saat 23.00’ten yarın 18.00’e kadar motokuryelik yapılamayacak, motosiklet ve elektrikli scooterlar kullanılamayacak

Marmara Bölgesi’nde sabah saatlerinde etkisini artırmaya başlayan lodos hayatı olumsuz etkiledi. Çok sayıda ilçede ağaçlar ve elektrik direkleri devrilirken evlerin çatıları da hasar gördü. Motosikletlilerin büyük sıkıntı yaşadığı şiddetli fırtınada İstanbul Valiliği yeni bir karar aldı.

Yarın 18.00’e kadar kısıtlandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twiitter hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul’da hayatı olumsuz etkileyen lodos ve fırtına nedeniyle, trafik seyir ve can güvenliğini sağlamak için bugün 23.00’ten yarın 18.00’e kadar motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooterlar kullanılmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’ndan vali Yerlikaya’ya teşekkür

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından Vali Yerlikaya’ya teşekkür ederek, “Bu karar için teşekkürler Sayın Valim.” ifadelerine yer verdi. İmamoğlu, söz konusu karardan önce attığı tweette, “Motokurye hizmeti veren emekçilerimiz için lodos fırtınası can tehlikesi yaratıyor. Bu hizmeti veren şirketlerimizin, kurye iptal kararını doğru buluyorum. Lodos fırtınası ve yarattığı riskler bitene kadar lütfen siparişleri askıya alalım.” demişti. (Haber Merkezi)

İstanbul’da fırtına sebebiyle motosiklet ve elektrikli scooter kullanılamayacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir