Kayapınar Belediyesi’nden 85 okula 35 bin kitap desteği

Kayapınar Belediyesi-kitap
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayapınar Belediyesi’nce ilçedeki ilk orta ve lise olmak üzere 85 okula 35 bin kitap dağıtıldı. Belediye bahçesinde düzenlenen dağıtım töreninde, kitaplar okul yöneticilerine teslim edilerek okuldaki kütüphanelere bırakılacak.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, burada yaptığı açıklamada, belediye olarak eğitim ve kültüre önem verdiklerini söyledi.

“Çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz”

Çocukları geleceğe hazırlamaya çalıştıklarını belirten Koç, “Kayapınar Belediyesi olarak sene başında “Kayapınar Okuyor” projesini başlatmıştık. Tüm okullarımızda 1. sınıflar hariç ilk 15 dakika derse girdiklerinde çocuklarımız kitap okuyarak başlıyorlar. Tüm okullarımızda istisnasız yürütülüyor. İhtiyaç sahibi olan okullarımıza da kitap vereceğiz” dedi.

Kayapınar Belediyesi-kitap

“Okullarımızın kitap sorununu giderdik”

Başkan Vekili Koç, Bugüne kadar 70 bin kitap dağıttıklarını hatırlatarak, Bugün de 35 bin kitap dağıtıyoruz. Böylece tüm okullarımızın kitap sorunu giderilmiş olacak. Bu yıl içerisinde 9 Z kütüphane yapıyoruz. Daha önce de 55 tane yapmıştık. Okullarımızda kütüphane ve kitap sorunu olmayacak. Amacımız okuyan ve sorgulayan bir gençlik yetiştirmektir. Onları hayata en iyi şekilde hazırlamak, milli ve manevi değerlerine sahip bir nesil yetiştirmek için çalışıyoruz. Belediyemizin ve kaymakamlığımızın imkânlarını da çocuklarımız ve gençlerimiz için kullanıyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Kayapınar Belediyesi’nden 85 okula 35 bin kitap desteği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.