Koca’dan Bilim Kurulu sonrası açıklama

koca
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu sonrası yaptığı açıklamada “Aktif vakaların yüzde 81’i, hastaneye yatan vatandaşlarımızın da yaklaşık yüzde 90’ı tam aşılı olmayan kişilerdir” dedi.

Günlük vaka sayıları 20 binin üzerinde seyrediyor. Yüz yüze eğitimin başlamasına sayılı günler kala, koronavirüse karşı vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması gerektiğine vurgu yapan Sağlık Bakanlığı, aşılama çalışmalarına da hız verdi.

“son 4 haftada vaka sayılarında artış, aşı olmamış kişilerden kaynaklanıyor”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında Koronavirüs Bilim Kurulu toplandı. Toplantının ardından kameraların karşısına geçen Bakan Koca, konuşuyor. “Sizelere aşı programımız başlarken tünelin ucundaki ışık göründü demiştim. Bugün tünelin çıkışı görülüyor diyebilirim. Son 4 haftalarda vaka sayılarında artışın özellikle aşı olmamış kişilerden kaynaklandığını belirtmiştim.

“aktif vakaların yüzde 81’i tam aşılı olmayan kişilerdir”

Bugün itibariyle 500 bine yakın olan aktif vakaların yüzde 81’i tam aşılı olmayan kişilerdir. Hastaneye yatan vatandaşlarımızın yaklaışık yüzde 90’ını da tam aşılı olmayan kişilerdir. Vefat eden vatandaşlarımızın yüzde 90’ı ya hiç olmamış ya da aşıları eksik kişilerdir.

“endişesi olan veliler, önce veliler olarak bizler tedbirlere uymalıyız”

Salgın hastalık sebebiyle gençlerin eğitiminin eksik kalması bugün ve geleceğimiz için çok üzücüdür. Endişesi olan velilerimiz olabilir. Eğer böyle düşünüyorsak önce veliler olarak bizler tedbirlere uymalıyız. Günlük hayatla tedbirin çelişmediğini göreceğiz. Bu dönemde öğretmen ve öğrencileri örnek alacağız, veliler olarak da örnek olacağız. Hep birlikte çaba gösterirsek zil sesinden sonra alarm sesi gelir diyenleri haksız çıkarırız. Öğretmenlerin motivasyonu hepimizden büyük olacak.” (Haber Merkezi)

Koca’dan Bilim Kurulu sonrası açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir