Kulp’taki hastanelerde diyaliz makinası yok

hüdapar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, yaptığı esnaf ziyareti sonrası açıklamada bulunarak; Kulp (Pasur) ilçesindeki vatandaşların öncelikli sorunlarının su sıkıntısı, hastanelerdeki cihaz eksikleri ve hayat pahalılığı olduğunu vurguladı.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bir takım ziyaretlerde bulunan Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç ve beraberindeki heyet, ilçe esnafını ziyaret ederek, yaşadıkları mağduriyetleri ve sıkıntıları birinci ağızdan dinledi. İl Başkanı Dinç ve beraberindeki heyete yaşadıkları mağduriyetleri anlatan Kulp halkı, ilçenin su ve hastane sıkıntısı ile beraber her geçen gün fiyatların yükseldiğini ifade ederek tepkilerini dile getirdiler. İlçe esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledikten sonra açıklamalarda bulunan Dinç, kentin öncelikli sorunlarının su sıkıntısı, hastanelerdeki cihaz eksikleri ve hayat pahalılığı olduğunu vurguladı.

“Kulp ilçemizdeki hastanelerde diyaliz makinası yoktur”

İlçede bulunan devlet hastanesindeki cihaz eksiklerinden dolayı halkın çevre ilçelere gitmek zorunda olduklarını ifade eden Dinç “Kulp ilçemizdeki hastanelerde diyaliz makinası yoktur. Diyaliz makinası olmadığından dolayı diyaliz hastaları Silvan ve Lice ilçelerimize götürülerek orada tedavi oluyorlar. Oysaki böbrek hastası olan birinin bir yere gitmeye hali yokken tedavi için farklı ilçelere gitmek zorunda olmaları onlara büyük sıkıntılar yaşatıyor.” dedi.

“İçme suyu o kadar kirleniyor ki bazen abdest dahi alınamayacak bir hale geliyor”

Kulp halkının kirli suyu içmek zorunda kaldığını belirten Dinç “Bugün Kulp ilçesindeki esnafımızı ziyaret ederek onların sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledik. Kulp ilçemizdeki sıkıntıların başında su sorunu vardır. Kulp ilçemizde içecek suyun üzeri açık olduğu için yağan yağmurla beraber su kirleniyor ve bu kirli su evlere kadar geliyor. Vatandaşımız bu kirli sudan içiyor. Vatandaşımızın dediğine göre içme suyu o kadar kirleniyor ki bu kirli su ile bazen abdest dahi alınamayacak bir hale geliyor.” Diye konuştu.

zamlar durdurulsun yoksa bu zamlar herkesi çarpacaktır

Halkın en çok şikâyet ettikleri bir diğer konunun ise hayat pahalılığı, faturaların yüksek olması ve her gün yapılan zamlar olduğunu söyleyen Dinç, yetkililerin ilçenin sorunlarına çözüm bulmaları noktasında çağrıda bulunarak şunları söyledi: “Hayat pahalılığı, faturaların yüksek olması ve her gün yapılan zamlardan dolayı vatandaş artık bezmiş durumda. Bu nedenle vatandaşın artık mülki amirlere güveni kalmamış. Yetkililer şu çağrıda bulunuyoruz; Bu vatandaşlarımız her şeyden önce temiz bir ‘Su’ istiyor. Bununda yapılması çok zor bir şey değildir. Bu suyun üzeri kapatılsın ve vatandaşlarımıza kesintisiz bir şekilde temiz su verilsin. Kulp ilçemiz deki hastaneye bir ‘diyaliz makinası’ alınsın ve vatandaş rahat bir şekilde tedavilerini olsunlar. Genel sıkıntı haline gelen zamlar durdurulsun yoksa bu zamlar herkesi çarpacaktır.” Ziyareti Dinç’e, HÜDA PAR Kulp ilçe Başkanı Mehmet Sekan Gündüz, il ve ilçe yönetiminde bulunan heyet ile partililer eşlik etti. (Haber Merkezi)

Kulp’taki hastanelerde diyaliz makinası yok

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir