Lice’li kadınların ellerinden Filografi sanatı

kadın
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lice Kaymakamlığı, Lice Belediyesi ve Lice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle Lice Ahmet Toprak Halk Eğitim Merkezi ve Aile Destek Merkezi’nin öncülüğünde düzenlenen “Lice’li kadınların ellerinden Filografi sanatı” adlı sergi Ceylan AVM’de sergilendi.

Yoğun ilgi görüyor

Lice İlçe Milli Eğitim Müdürü Naif Keleş, kadınların üretime ve istihdama katılmasını sağlamak amacıyla düzenledikleri kursların yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Keleş, ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice’nin Lice’li kadınlarımızın üretim ve iş hayatına katkı sağlamak için bizzat destek verdiği, bu kursunda 3. Dönemdir İş- Kur üzerinden açılmasına vesile olduğunu, İş-Kur İl Müdürlüğü’nün desteklerinin devam etmesini önemsediklerini dile getirdi.

sergi

Kadınlar için gelir kapısı

Keleş, giyim, tekstil, filografi, aşçılık vb. kursların kadınlara yönelik açıldığını, daha başka kursları da açabileceklerini, filografi kursu ve sergisinin de kursiyerler için bir gelir kapısı olduğunu, yurdun birçok yerinden siparişlerin geldiği belirti.  Özellikle Kurs Öğretmeni Hezar Karadaş’ın çok emek sarf ettiğini belirten Keles, bu gibi çalışmaların toplumun her kesimden insanların desteklemesi gerektiğini vurguladı. (Haber Merkezi)

Lice’li kadınların ellerinden Filografi sanatı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir