LPG’ye zam

LPG
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otogaz (LPG) fiyatlarına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 48 kuruş zam bekleniyor.

Dünya genelinde enerji fiyatlarının yükselişe geçmesi Türkiye’yi de tesiri altına aldı. Bir de buna dövizdeki kur artışı eklenince zamlar peş peşe gelmeye başladı. Geçtiğimiz hafta, 2 gün içinde toplamda benzinin litre fiyatında 72 kuruşluk bir artış olmuştu.

Önce 72 kuruşluk zam, ardından 25 kuruşluk indirim

Bu artışın hemen ardından 25 kuruşluk bir indirim gelmiş, araç sahipleri az da olsa rahatlamıştı. Gerçekleşen indirime göre Ankara ve İzmir’de benzinin litre fiyatı 8,51 kuruş olarak belirlenirken İstanbul’da ise fiyat 8,42 kuruş olarak pompaya yansıdı.

Bir zam da LPG’ye geliyor

Benzinin yanı sıra motorin ve otogaza (LPG) da bir zam geleceği öngörülüyordu. Nitekim bugün otogaz (LPG) fiyatlarında 48 kuruş artış bekleniyor. Otogaza en son 20 Ekim’de 22 kuruş zam yapılmıştı.

3 Büyükşehirde zamlı fiyatlar

48 kuruşluk zammın ardından İstanbul’da 6.14 liradan satılan otogazın fiyatı 6.62’ye yükselecek. Otogazın litresi Ankara’da 6.17’den 6.65’e, İzmir’de ise 6.03’ten 6.51’e çıkacak.

40 litre deposu olan bir araç için güncel fiyatlandırma

Buna göre deposu 40 litre olan bir aracı fullemek için ödenecek fark 19,2 lira olacak. İstanbul’da deposunu fullemek isteyen bir sürücünün ödeyeceği güncel tutar 264,8 TL’yi bulacak. Ankara’da ise deponun doluşu 266 liraya çıkacakken, İzmir’de bu fiyat 260,4 TL olacak.(Haber Merkezi)

LPG’ye zam

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir