Meteoroloji, ülke genelinde yağışlı hava açıklaması

Meteoroloji
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hava tahminleri raporlarında ülke genelinde yağışlı havanın hakim olduğu görülürken, yurdun belli kesimlerinde de kar yağışı meydana gelecek.

Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları, yurt genelinde yağışlı ve soğuk havaları da beraberinde getirdi. Yağışlarla birlikte barajların dolması beklenirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü de hava durumuna ilişkin bilgilendirme yaptı.

Hava tahminleri

Rapor yayınlayan Meteoroloji’ye göre; yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Adana, Mersin, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ülkeye yağışlı hava hakim

Yağışların; Marmara bölge geneli, Kıyı Ege ile Kütahya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (51-80 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor. Hava sıcaklığının batı ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 15

İstanbul: Çok bulutlu, sabah saatlerinde batı çevrelerinden başlamak üzere il geneli aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde il geneli ile akşam saatlerinde Anadolu Yakası’nda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu (Haber Merkezi)

Meteoroloji, ülke genelinde yağışlı hava açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir