Öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi

ağız ve diş sağlığı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eğitim kurumlarındaki öğrencilere, “18-24 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” dolayısıyla eğitim verildi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlıklarına bağlı birimlerde çocuklara ve gençlere ağız ve diş sağlığının önemini anlatan etkinlikler düzenlendi. Bismil Prof. Dr. Aziz Sancar Bilgievi ve Merkez Bilgievi öğrencilere ağız ve diş sağlığında dikkat edilecekler anlatıldı. Öğrencilere konuyla ilgili kısa filmler izletilmesinin ardından ağız ve diş sağlığı uzman hekimlerinin online olarak katıldığı eğitimde, ağız ve diş sağlığı hakkında öğrencilere seminer verildi. Hekimler, ağız ve diş temizliği, diş çürümesinin engellenme yolları, hangi yiyecek ve içeceklere dikkat edilmesi gerektiği,  diş fırçalamanın doğru yöntemleri gibi birçok konuda öğrencilere bilgi verdi.

Diyarbakır

Miniklere ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bağlı kreşlerde eğitim gören 4-6 yaş arası çocuklara yönelik Sümerpark Ortak Yaşam alanında etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikte öğrencilere ağız ve diş temizliği, diş fırçalamanın doğru yöntemi uygulamalı olarak anlatıldı. Programların sonunda öğrencilere ağız ve diş bakımı seti hediye edildi.(Haber Merkezi)

Öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir