Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi açıldı

Gaffar Okkan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen TBMM Başkanı Şentop, merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik mahallesinde faaliyet gösterecek 11 derslikli Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lise’nin açılış programına katıldı. Gençleri üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlayacak Akademi Lise’de, alanında uzman eğitmenler, 12’inci sınıflara devam eden ve mezun olan öğrencilere Temel Yeterlilik Testi (TYT) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavlarına hazırlayacak,9,10 ve 11 sınıf öğrencilerine ise destek eğitimi verecek.

Üniversiteye hazırlık temel dersler saatleri dışında, öğrencilere soru çözme konusunda da yardımcı olacak olan yeni eğitim yuvasında, ayrıca gençlere yönelik 2021-2022 eğitim döneminde idare tarafından belirlenen takvim çizelgesinde Halk Oyunları, Din Kültürü, Akıl-Zeka Oyunları, Bilişim ve Müzik alanlarında etkinlikler düzenlenecek. (Haber Merkezi)

Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir