Şerif Aydın: “Organize sanayi bölgesi Bismil ekonomisine nefes olacak”

Şerif Aydın
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Vali yardımcısı Ömer Coşkun, Bismil Kaymakamı Enver Hakan Zengince, İlçe Başkanı Veysel Yağmur ve ilgili bürokratlar ile birlikte Bismil’de kurulacak Organize Sanayi Bölgesi için yer incelemelerinde bulundular.

Gün boyu yapılan incelemeler sonuncunda OSB için uygun alanın kararlaştırıldığını ifade eden AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, bu adımın ilçede ekonomik kalkınma ve istihdam için tarihi önem taşıdığını söyledi. Aydın,”İnşallah en kısa zamanda tamamlanarak Bismil halkımızın hizmetine sunulacaktır.” dedi.  AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Bismil ilçesini ziyaret ederek  bir dizi incelemelerde bulundu.  İlçenin sorunları hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Aydın, Bismil ve bölge ekonomisine can suyu olması beklenen Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçirileceği alanı tespit edebilmek için ilçede incelemeler yaparak projenin içeriği hakkında açıklamalar yaptı.

Organize Sanayi Bölgeleri projelerinin bölgenin ekonomik kalkınmasına ciddi katkılar sağladığını ifade eden Aydın, Bismil Organize Sanayi Bölgesi’nin binlerce insana iş alanı açacağını da kaydetti.

Bismil
Bismil

“Bismil için çok değerli bir yatırım”

”Organize Sanayi Bölgesinin ilçemizin ekonomisine çok önemli katkılar sağlayarak  işsizlik sorununun çözümü noktasında ciddi bir katma değer yaratacaktır. Her yıl buradan çalışmak için Türkiye’nin başka bölgelerine giden vatandaşlarımızın mevsimlik göçünü önleyecektir. Hem Bismil hem bölge için çok ciddi bir yatırım olarak değerlendiriyoruz. Ekonomik kalkınma ve istihdam adına sevindirici bir gelişme. Binlerce kişinin çalışacağı Organize Sanayi Bölgesi inşallah en kısa zamanda tamamlanarak Bismil halkına teslim edilecektir. Tarım ekonomisi konusunda iyi bir alt yapı ve potansiyele sahip olan Bismil’in kaderini değiştirecek olan Organize Sanayi Bölgesi’nin şimdiden bismilimize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.(Haber Merkezi)

Şerif Aydın: “Organize sanayi bölgesi Bismil ekonomisine nefes olacak”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir