Tahir Elçi anması “Özgürlüğün sesi 50 mahpus 50 fotoğraf sergisi” ile başladı

Tahir Elçi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Barosu Tahir Elçi’yi anama programı kapsamında ilk etkinlik olan “Özgürlüğün sesi 50 mahpus 50 fotoğraf sergisi” açılışı yapıldı. 30 Kasım Salı gününe kadar devam edecek sergi haftasonu da ziyaretçilere açık olacak.

Diyarbakır Barosu eski Başkanlarından Av. Tahir Elçi’yi Anma Programı kapsamında ‘Özgürlüğün Sesi (50 Mahpus-50 Fotoğrafçı) Resim Sergisi’ açılışı yapıldı. Sergi 30 Kasım Salı gününe kadar devam edecek. Sergi, 27 Kasım Cumartesi ve 28 Kasım Pazar günleri 10:00-16:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Red fotoğraf grubu, Görülmüştür Ekibi ve Tahir Elçi Vakfı, 6 yıl önce katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi anısına “Özgürlüğün sesi 50 mahpus 50 fotoğraf” sergisi açtı. Diyarbakır Barosu Tahir Elçi Konferans Salonu’nda açılan sergiye çok sayıda kişi katıldı.

Diyarbakır

 “Özgürlüğün sesi 50 mahpus 50 fotoğraf” sergisi

Serginin açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Barosu Başkanı Nahit Eren yaptı. Tahir Elçi’yi anarak konuşmasına başlayan Eren, “Özgürlüğün sesi 50 mahpus 50 fotoğraf” sergisinde cezaevlerinde özgürlüklerinden yoksun bırakılan insanların hayalleri üzerine çekilen fotoğraflar, kaleme aldığı kitaplar ve gönderdikleri mektupların olduğunu ifade etti. 

tahir (3)

 Bir yıllık çalışma…

Görülmüştür Ekibi’nden Adil Okay ise “Elçi arkasında upuzun bir ayak izi bıraktı ve bu ayak izini takip etmekten onur duyuyoruz. Onu özlemle saygıyla bir kez daha anıyoruz” diye belirtti. Sergi çalışmasının hazırlık aşamasına değinen Okay, “Politik nedenlerden dolayı tutuklu bulunan 50 farklı cezaevindeki tutuklulara özgürlük düşlerini yazıp, mektuplar ile bize iletmelerini istedik. Kimi mektuplar verilmedi. Kimisi kayboldu. 1 yıllık çalışma sonucu böyle çalışma çıkardık” ifadelerini kullandı.  Okay, Diyarbakır Barosu’nda başlatılan Adalet Nöbeti’ne de sahiplenilme çağrısında bulundu. (Haber Merkezi)

Tahir Elçi anması “Özgürlüğün sesi 50 mahpus 50 fotoğraf sergisi” ile başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir