TBMM Başkanı Şentop: Türkiye Avrupa’nın göçmen deposu değildir

TBMM Başkanı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Başkanı Şentop, Avrupa Konseyinin başörtüsü kampanyasını veto ederek durduran Fransa’yı ‘ikiyüzlülükle’ suçlayarak düzensiz göçmen krizi karşısında Avrupa’nın tutumunu eleştirdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 143. Genel Kurulunda konuşma yaptı.

TBMM Başkanı, “Başka ülkelere demokrasi ve medeniyet dersleri vermeye kalkan Fransa, ülkesinde büyük ölçüde sömürgecilik döneminin bakiyesi olan önemli bir Müslüman nüfus yaşarken; ev sahipliğini de yaptığı, insan haklarını savunma iddiasındaki uluslararası bir kuruluşun düzenlediği ayrımcılıkla mücadele kampanyasının sonlandırılmasına yol açıyor ve bu konuda kimseden ses çıkmıyor. Bu ikiyüzlülüğü ifşa etmek mecburiyetindeyiz” ifadelerini kullandı.

Şentop, “Türkiye, kimseden ses çıkmasa da kimse istifini bozmasa da Müslüman olsun olmasın her zaman mazlum, mağdur ve muhtaç tüm toplumların ve insanların ve en önemlisi hakkın ve haklının yanında olacaktır” dedi.(Haber Merkezi)

TBMM Başkanı Şentop: Türkiye Avrupa’nın göçmen deposu değildir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir