Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanından açıklama

vatan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chp, Fetö ve Hdp / Pkk’yı kurtaramaz

Cumhuriyet Halk Partisi, uzun süredir FETÖ’ye ve PKK’ya kanat geriyor. FETÖ ve PKK için özgürlük istiyor. Onlar için demokrasi demek FETÖ ve PKK’yı kurtarmak demek. CHP’ye göre Türkiye, FETÖ ve PKK’nın özgür olduğu kadar “demokratik”. CHP, Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekilleriyle birlikte birazdan bir buluşma gerçekleştirecek. CHP’nin en üst düzey yöneticileri, sözde KHK mağdurlarıyla buluşacak. Daha önce de böyle buluşmalar yaptıkları için biliyoruz: “Mağdurlar” için adalet isteyecekler. Onları devlete geri alma sözleri verecekler. Daha önce Adalet Yürüyüşünde gördüğümüz gibi, CHP’nin, bir koluna PKK’yı diğer koluna da FETÖ’yü takarak Biden planları doğrultusunda nasıl arz-ı endam edeceğini tekrar göreceğiz.

Türkiye ABD ile cephe cepheye gelmiş, CHP bu buluşmada ABD tehdidine karşı tek laf edecek mi?  Türkiye Amerikancı PKK ve FETÖ terörünü bitirmek için savaşıyor, CHP bu buluşmada, Amerikancı terör örgütlerini incitecek tek bir söz söyleyecek mi?  CHP’nin, ABD’ye, FETÖ ve PKK’ya karşı en ufak söz söyleyemeyeceğini biliyoruz. Peki, kim bu suçsuzlar, kim bu mağdurlar? Kimler için Adalet isteyecekler? Bu soruların yanıtlarını açıklamak için buradayız.  Bu buluşma FETÖ ve PKK’yı kurtarmak için yapılıyor. Mağdurlar dedikleri onlardır. Bütün hapishaneleri boşaltmaktan bahsediyorlar, haklarında yargı hükmü olsa bile, yani, suçları kanıtlanmış ve sabit olsa bile, KHK ile ihraç edilen herkesi görevlerine iade etme sözü veriyorlar. İktidara geldiklerinde ilk iş olarak, parmaklarını şaklatıp, PKK ve FETÖ mensuplarını serbest bırakacaklarına söz veriyorlar. 15 Temmuz’da, Meclisimizi, askerimizi, polisimizi, vatandaşlarımızı bombalayan darbecileri, ordunun başına getireceklerini söylüyorlar.

Adalet çağrısı dedikleri PKK için adalet.

Mağdur dedikleri, FETÖ ve PKK mensupları, sempatizanları ve yöneticileri. Türkiye hapishanelerinde kim yatıyor, bugün KHK ile devletimizin içinden kimler temizleniyor?

Türkiye’nin hapishanelerinde Deniz Gezmişler, Uğur Mumcular, İlhan Selçuklar yok. Hapishanelerde Doğu Perinçekler yok. İdam sehpasının üstünde vatanseverler durmuyor. Devletimizin içinden işini layıkıyla yapan, temiz insanlar ihraç edilmiyor. Peki CHP niçin Diyarbakır’da KHK Mağdurlarını kurtarma faaliyetleri düzenliyor? Bu buluşmada, dün Fırat Kalkanı Harekat Bölgesinde şehit düşen Mehmetçiğin anasına adalet isteyecekler mi? Hayır! Mehmetçiğimize kurşun sıkana adalet isteyecekler. Bu buluşma meydanlarımızda canlı bomba saldırılarıyla vefat eden insanlarımızın mağduriyeti için mi? Hayır, insanlarımızı katleden canlı bombaların sözde mağduriyeti için. Bu buluşmada 15 Temmuz darbesini bastırırken şehit düşen, yaralanan askere ve polise adalet istenecek mi? Onların mağduriyetleri konuşulacak mı? Hayır, 15 Temmuz Darbesini yapanlara adalet istenecek.  Bu buluşmada Ergenekon tertibinde hayatını veren Kuddusî Okkırlara, İlhan Selçuklara, Uçkun Geraylara mı adalet isteyecekler? Hayır, Ergenekon tertibinin polislerini, savcılarını, yargıçlarını milletimizin başına yeniden bela etmek için bu buluşma. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer, bu buluşmada PKK’nın şehit ettiği Müzik Öğretmeni Aybüke Yalçın’a, Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’e, polis memuru Fethi Sekin’e adalet isteyecek mi? Elbette hayır! Gülizar Hanım bu buluşmada hendek kazanlara iş makinası veren terör yandaşlarına adalet isteyecek. TR705 Kodlu insan hakları şampiyonu Sezgin Tanrıkulu bu buluşmada evlatları dağlara kaldırıldığı için feryat eden Diyarbakır analarının mağduriyetini mi konuşacak? Hayır onların elinden evlatlarını alanların mağduriyetlerini anlatacak. Bu buluşma mağdurlar için değil; PKK hapislerden çıksın, yeniden hendekler kazsın, yeniden bombalar döşesin, Kürdümüzü, Türkümüzü yeniden mağdur etsin, evlatlarımızı yeniden dağa kaçırsın diyedir. CHP’nin mağdurları, halkımızı mağdur eden Amerikan uşaklarıdır, İsrail uşaklarıdır. Biliyoruz, “hiç mi yanlış yapılmıyor, biz bazı yanlış uygulamalar ve mağduriyetler için buradayız” diyecekler.

Manzara öyle değil. Açıklamalar da öyle değil. “Türkiye’de adaletin bittiği, hapishanelere suçsuzların doldurulduğu” edebiyatıyla bu buluşmayı yapıyorlar. Bütün KHK’lıları yeniden devlet görevine atama sözü vererek bu buluşmayı yapıyorlar. PKK ve FETÖ’nün vazgeçilmezleri olduğunu göstermek istiyorlar.  Ancak mert değiller, dürüst değiller. Afişlerine “KHK Mağdurlarıyla Buluşma” diye yazıyorlar. Oysa “Fethullahçı Çeteye Adalet”, “Bölücülere Adalet”, “Çocuk Kaçıranlara Özgürlük”, “Hendek Kazanlara Özgürlük”, “PKK’ya Adalet” diye yazmaları gerekirdi. ABD Gladyosu’nu yeniden devletin içine yerleştirelim diyerek niyetlerini açık edemeyecekleri için “mağdurların” ardına saklanıyorlar.  PKK ve FETÖ mesuplarının KHK ile ihraç edilmesi. Hukuka uygundur, vatan bütünlüğü için şarttır. İçerde ve sınır ötesinde PKK’yı bitirmek için gereklidir. Devletimizin içine yuvalanan FETÖ yapılanmasının kökünü kazımak için zaruridir. Demokrasi ve özgürlüklerin hayata geçirilmesi için mecburidir. Diyarbakır’da yaşayan vatandaşlarımızın işe, refaha, eğitime ve huzura kavuşması için elzemdir. Diyarbakır’a, Mardin’e, Şanlıurfa’ya, Hakkari’ye, yatırım ve hizmet gelmesini engelleyen, esnaftan haraç kesen, köylünün rızkına çöken, garibanın çocuğunu dağa kaçıranlar mı mağdur? CHP bunlara mı adalet istiyor? PKK ile seçim ittifakı yapanların, PKK’yı Meclise sokan CHP’nin maskesi düşmüştür. HDP/PKK dostlarının aynı zamanda FETÖ dostu olması Atlantik cephesindeki konumlarını da gözler önüne sermektedir.

Türkiye, devleti ve milletiyle ABD güdümlü PKK ve FETÖ terörüne karşı topyekûn mücadele yürütmek durumundadır. Teröre karşı mücadele yalnız Mehmetçiğe ve Polisimize bırakılamaz. Devletin her kurumu ve görevlisi, milletimizin her vatandaşı, toplumun her örgütlenmesi, teröre karşı mücadeleyle görevlidir. Bu savaş, İkinci İstiklâl Savaşıdır ve bu savaşta CHP yönetimi safını PKK ve HDP’nin yanı olarak belirlemiştir. FETÖ’nün beli kırılmıştır ve tekrar doğrulması mümkün değildir. PKK ise kaçacak delik aramaktadır. Yakında HDP’nin kapatılmasıyla elinden yasal olanakları da alınacaktır. O zaman CHP’nin Dersimli Kemal’i değil, Biden ve ordusu gelse FETÖ ve PKK’yı kurtaramaz. Buradan ilan ediyoruz: PKK’ya ve FETÖ’ye sarılan kendisini onlarla birlikte perişan vaziyette bulur. CHP, bu buluşmayla perişan vaziyette olduğunu göstermiştir. (HABER MERKEZİ)

Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanından açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir