Vesayet Rejimi Yeniden Getirtilecek

Süleyman Aydın
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi’nin darbe çığırtkanlığı fıtratı malumunuzdur. Huylu huyundan asla vazgeçmez. Hatta daha ötesine gidelim; darbeci karakteri en kılcal damarlarında ve yeri gelince kullanmak üzere partinin derinliğinde bekletiliyor.

Tuhaf geliyorsa okuduğunuz gazetemizin bu sayfasını kaldırın; ya ileride bana tepki gösterirsiniz, ya da teşekkür edersiniz. Kanımca aklınızın bir köşesinde durması faydalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi yine bildiğiniz partidir; hiç değişmedi, değişmeyecek.

Alevi vatandaşlarımızın kendilerinden birini en üst makamda görme arzusu ile dört bir yana propaganda yapmalarının ötesine geçemeyecek. Zira daha % 25’in üstüne çıkmamış bir kapasiteden ve Tayyip gitsin de kim gelirse gelsin diyen diyenlerin bile bir marifet ve beceri görmedikleri Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olup ülkeyi yönetebileceğine kimse ihtimal vermiyor.

Kabiliyet ve beceriyi barındırmayan bir parti ve başkanının seçimlerde hiçbir işçiyi çıkarmayacağına namus sözü vermesi ve akabinde kendi partisinden belediye başkanlarının işçileri işten çıkarmasına pişkinlikle seyirci kalması da kabiliyetsiz karakteri ortaya koydu.

Ve derin Cumhuriyet Halk Partisi’nin 15 Temmuz öncesi ve 28 Şubat’tan bu yana gelen darbe girişimlerinin başarılı olamamasıyla belirlediği yeni taktik ve yol haritasının maiyeti… Gerek anayasamız ve gerekse ülkemizin en mahrem ve hayati öneme sahip sırların barındığı bakanlıklara getirilmek üzere, seçimde millet ittifakının bileşeni Hdp’ye bakanlığın verilmesi ile vesayetçi rejimi getirmek üzere hazırlık başlayacaktır.

Yazın bir kenara. Plan şu: Terör örgütü ile aralarına asla mesafe koymayan ve aleni olarak örgüt elebaşlarının iki dudağı arasından çıkanlara riayet etmeye mecbur olan siyasi partili birinin bakan olmasının analizini yapmak zor değil. Dolayısı ile içişleri bakanlığını teslim alacak Hdp’li bir siyasetçinin yapabileceklerini tahmin edersiniz.

Beş benzemezi bir araya getirmeyi başaran merkez aslında derin Chp’nin taa kendisidir. Takdir edersiniz ki, tezkerenin meclise gelmesine ramak kala Oğuz Kaan Salıcı’nın evet oyu vereceklerini belirtmesi ve akabinde Kılıçdaroğlu’nun hayır oyu vereceklerini söylemesi de vesayet planının yol taşlarıdır.

Hdp’lilerin Tayyip gitsin ne olursa olsun sevdasıyla körelen gözlerinin gerçekleri görememesi Chp’nin işine gelmektedir. Strateji şudur: Özellikle Hdp’li biri stratejik bir bakanlığa oturacak ve anayasanın da tahammül etmediği durum ortaya çıkacak ve ordu yönetime el koyacaktır.

Ve ortada ne demokrasi kalacak ne de meclis. Vesayet rejiminin gelmesi için her yolun denenmesi ve başarılı olamayanların taktiksel kurnazlığını görüyoruz/göreceğiz. Çözüm sürecinde Ak Parti ve Hdp’lilerce yapılan görüşmeleri vatana ihanet diye adlandıran partinin bu gün %25 ile vesayetçi rejimi getirmek üzere her yolu mubah gösteren ve ne olursa olsun gelin diyenin kendisini feda edeceği kesindir. Zira kendi planını gerçekleştirmek için yapabileceği başka yöntem kalmamıştır.

Vesayet Rejimi Yeniden Getirtilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  1 ay önce

  Süleyman bey yazinizi sonuna kadar okudum,Elinize dilinize,yureginize sağlık

  Cevapla
  • Avatar
   1 ay önce

   Çok teşekkür ederim. Güzel günler yaşamanızı dilerim

   Cevapla